Збита лисиця лежить біля Рівного. Хто має на це реагувати?
Люди хочуть її врятувати
Про травмовану лисицю на в'їзді до смт Квасилів повідомили у спільноті «Зоопульс. Рівне» у соцмережі Фейсбук. Зокрема, написали, що
тварина жива, піднімає голову, перевертається. Але, скоріше за все, у неї спаралізована половина тіла.
І питали, куди звертатися.
Бо держветслужби у допомозі тварині відмовили. Лише радили звернутися до КАТП 1728, щоб лисицю викинули.
Ми звернулися у Рівненський зоопарк. Директор закладу Олег Павлюк пояснив:
Лисиця - найбільший переносник сказу. І ми не беремо тварин з дикої природи, щоб не ризикувати здоров'ям наших мешканців. Максимум, можемо взяти птахів. Вони рідше хворіють.
Думаю, що тут потрібно звертатися до державної ветслужби.
Керівник Держпродспоживслужби Рівненщини Володимир Лазарчук (цій структурі підпорядковується державна ветмедицина - Ред.) теж не міг допомогти:
Для цього є органи місцевого самоврядування, а в них - комунальне підприємство, яке виловлює тварин і поміщає у спеціальний центр для бродячих собак.
Ми не виїжджаємо на такі випадки. Адже діагноз «сказ» при клінічному огляді не встановиш. Це можна зробити лише після загибелі тварини.
Керівник КАТП 1728 Сергій Марчук (це підприємство виловлює бродячих тварин- Ред) теж розвів руками:
У нас нема ловця для диких тварин. Він виловлює лише бродячих собак і котів. У нас і обладнання нема, щоб ловити лисиць, і ми не можемо змусити ловця ризикувати і ловити дику тварину. Бо раптом у неї - сказ.
Так, у нас є центр для бродячих котів і собак. Але це - не притулок для тварин, а центр стерилізації.
Зоопарк он не хоче брати лисицю. А що вже казати нам.
Не підкажу, куди вам звертатися. Мабуть, у Держпродспоживслужбу. Бо, зазвичай, до нас саме звідти повідомляють про мертвих тварин. Ми тоді забираємо труп на утилізацію.
А такого, щоб про живих тварин нам повідомляли, ще не було.
Не змогли підказати, куди з цим звертатися, і у пресслужбі міськради Рівного.
Нагадаємо, що на Рівненщині цього року зросла кількість випадків сказу тварин. Основними переносниками сказу називають лисиць. До того ж, саме цих тварин останнім часом зустрічали навіть на околицях Рівного.
Радіо Трек: НОВИНИ