Збільшення виплат не вплине на народжуваність. У Верховній Раді заговорили про інший план
Аби розв’язати демографічну кризу в Україні
Збільшення виплат сім'ям при народженні дитини навряд чи вплине на бажання народжувати дітей.
- Я достатньо глибоко займався цим питанням: у мене є ще довоєнний законопроєкт про підняття виплат у зв'язку з народженням до 50-100-150 тис. грн відповідно на першу, другу та третю дитину (звісно, по цифрах він вже потребує актуалізації). Він не був прийнятий у зв'язку з війною.
Я погоджуюся, що виплати при народженні мають зрости, але демографічну проблему не можна вирішити лише за гроші. Люди не народжують за гроші, – каже голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики фінансового комітету Ради Данило Гетманцев.
Щоб покращити демографічну ситуацію необхідно впровадити цілий комплекс заходів, які в сумі стимулюватимуть українців народжувати більше дітей.
- По-перше, це про покращення рівня життя, впровадження політики збільшення доходів сімей, зменшення безробіття, яке зараз через війну на дуже високому рівні.
По-друге, це забезпечення житлом, адже кожній дорослій людині, а ще більше дитині, потрібний свій житловий простір.
По-третє, це відновлення та розвиток інфраструктури. Ви розумієте, скільки тисяч дитячих садочків, шкіл, поліклінік, лікарень, позашкільних закладів знищено ворогом. Марно розраховувати на те, що подружжя наважиться заводити нових дітей в умовах, коли їх не буде де навчати чи лікувати, – розповідає Гетманцев.
І це не повний перелік того, що потребують українці для комфортних умов розширення сім'ї.
Якщо їх поступово почати вирішувати, тоді та підвищення виплат при народженні матиме сенс. А якщо просто прийняти рішення про підвищення виплат, це ніяк не вплине на демографію, – наголосив Гетманцев.
Джерело: Главком
Радіо Трек: НОВИНИ