Збереження посади та зарплати: Кого з мобілізованих роботодавці НЕ мають права звільнити

Перелік випадків

Багато українців, які до війни обіймали різні посади на підприємствах, навіть не думали про те, що колись їм доведеться взяти до рук зброю, однак зараз воюють на фронті. При цьому виникає багато питань, чи зможуть вони повернутись на свої робочі місця після закінчення війни.

Омбудсмен Дмитро Лубинець розповів, що згідно із законодавством, роботодавці НЕ мають права звільнити мобілізованого й навіть можуть продовжувати виплачувати йому середню зарплату.

До омбудсмена звернувся нацгвардієць, якого скоротили на період призову під час мобілізації. Військовослужбовець обіймав посаду у Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС.

Після вжитих заходів реагування керівництво МВС підписало наказ про внесення змін до штату згаданої установи. Посада була відновлена та збережена за заявником.

Це не поодинокий випадок, проблема характерна для всієї України.

 

Проте законодавство гарантує українцям можливість повернутись на робоче місце.

Право на збереження місця роботи та посади на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форми власності та у ФОПі, де вони працювали, на час призову, мають призвані на:

  • строкову військову службу;
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів у особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом;
  • під час дії особливого періоду строком до закінчення або до дня фактичного звільнення.

З 19 липня 2022 року роботодавець зберігає за мобілізованим працівником, який проходить службу, лише місце роботи та посаду, а не оклад, як було до цього.

Водночас роботодавець може самостійно приймати рішення про нарахування середнього заробітку такому працівнику.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook