«Морський вовк» генерал Скібіцький дав нехороший прогноз від ГУР по наступу РФ (ФОТО)
«Допомога США – запізніла і недостатня» (с)
Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю виданню The Economist дав достатньо неоптимістичний прогноз щодо ситуації на фронті.
Серед іншого Скібіцький не виключає, що окупація Часового Яру є лише питанням часу, коли це місто впаде так само, як Авдіївка, яку росіяни розбомбили дощенту в лютому.
Далі наш переклад матеріалу в The Economist
Генерал-майор Вадим Скібіцький має в своїй зовнішності щось від «Морського вовка». Прямолінійний, загадковий і гострий, як капітанський гачок, він випромінює багато якостей, які зробили ГУР однією з найбільш обговорюваних секретних служб у світі.
Проте, голос його звучить стурбовано, коли він оцінює перспективи України на полі бою.
За його словами, все дуже складно: так, як було ще в перші дні війни, і ситуація може ще погіршитися вже найближчим часом.
Він прогнозує, що Росія, для початку, продовжить реалізацію свого плану «звільнення» Донецької та Луганської областей України. Плану, що залишається незмінним ще з 2022 року.
За його словами, військам РФ озвучено наказ «взяти щось» до помпезного святкування Дня перемоги в Москві 9 травня, або, якщо це не вдалося, до візиту Володимира Путіна до Пекіна тижнем пізніше.
Від швидкості та успіху просування тут залежатиме, коли і де росіяни завдадуть наступного удару.
«Наша проблема дуже проста: у нас немає зброї. Вони завжди знали, що квітень і травень будуть для нас критично важким часом».
Першочергове занепокоєння України викликає її опорний пункт у місті Часів Яр, який тримає ключі до подальшого просування Росії до останніх великих міст Донецької області (див. карту).
Ймовірно, є лише питанням часу, коли це місто впаде подібно до Авдіївки, яку росіяни розбомбили до забуття в лютому, каже генерал.
«Не сьогодні і не завтра, звичайно, але… Все залежить від наших резервів і запасів».
Росія вже досягла тактичного успіху на південному заході в селі Очеретине, де нещодавня ротація українських військ була зірвана.
Російським військам вдалося прорвати першу лінію оборони і створити виступ розміром 25 квадратних кілометрів.
Україна далека від стабілізації ситуації, тоді як Росія кидає «все», що має, щоб досягти більшого виграшу.
За словами генерала, російська армія вже не є тією пихатою організацією, якою вона була у 2022 році, і зараз діє як «єдиний орган, з чітким планом і під єдиним командуванням».
Дивлячись на ширший горизонт, керівник розвідки припускає, що Росія готується до наступу в районі Харківської та Сумської областей на північному сході.
За його словами, час цього залежить від міцності української оборони на Донбасі.
Однак, він припускає, що основний наступ Росії розпочнеться «наприкінці травня або на початку червня».
За його словами, Росія має загалом 514 000 сухопутних військ, залучених до української операції, що перевищує оцінку в 470 000, надану минулого місяця генералом Крістофером Каволі, верховним головнокомандувачем НАТО.
Український генерал розвідки вважає, що північне угруповання Росії, яке базується через кордон з Харковом, наразі налічує 35 000 осіб, але має намір розширитися до 50-70 тисяч військовослужбовців. Росія також «комплектує дивізію резервів» (тобто від 15 000 до 20 000 осіб) у центральній частині Росії, яку вона зможе додати до основних сил.
За його словами, цього «недостатньо» для операції із захоплення великого міста – судження, яке поділяють західні військові чиновники, але може бути достатнім для меншого завдання.
«Швидка операція, щоб зайти і відійти: можливо. Але операція з взяття Харкова, а то й Сум – іншого порядку. Росіяни це знають. І ми це знаємо».
У будь-якому випадку, попереду – можливий наступ на Харків, місто з населенням 1,2 мільйона людей, яке відбило початкові напади Росії у 2022 році.
За словами генерала, травень стане ключовим місяцем, коли Росія застосує «трирівневий» план дестабілізації країни.
- Головний фактор – військовий. Незважаючи на те, що американський Конгрес із запізненням дав добро на збільшення військової допомоги, пройдуть тижні, перш ніж вона просочиться до лінії фронту.
Вона навряд чи зрівняється з російськими запасами снарядів або забезпечить ефективний захист від низькотехнологічних руйнівних керованих авіаційних бомб Росії. - Другий фактор – російська дезінформаційна кампанія в Україні, спрямована на підрив української мобілізації та політичної легітимності Володимира Зеленського, президентський термін якого умовно закінчується 20 травня.
Хоча Конституція чітко допускає її безстрокове продовження у воєнний час, його опоненти вже наголошують на вразливості президента. - Третім фактором, за словами генерала, є невпинна кампанія Росії з міжнародної ізоляції України.
«Вони будуть розхитувати ситуацію, як зможуть».
Радіо Трек: НОВИНИ