Заробітчани та віряни підривають авторитет медиків на Рівненщині?

Через трудову міграцію та релігійні переконання частини громадян в області понижено активність підписання декларацій з лікарями. Про це говорили чиновники з Рівненщини під час розширеної наради щодо трансформації охорони здоров’я у Вінниці.

Роботу треба активізувати, переконує заступниця голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко:

З 1 січня 2019 року вся первинна медична допомога буде фінансуватися лише згідно з договорами з НСЗУ. Якщо хтось не встигне виконати 3 умови – автономізація закладу (перетворення в КНП), підписання декларацій і підписання договорів з Національною службою здоров'я України, той орган буде брати ту ланку первинки на свої бюджети, на місцеве фінансування.
 

Як зізнаються самі медики, частина людей через релігійні переконання відмовляється від щеплення, зокрема від кору.

Це для Рівненщини є проблема, тому треба як медикам, так і освітянам посилити роз’яснювальну роботу. Ми будемо ініціювати розширену нараду голів РДА, керівників ОТГ, головних лікарів райлікарень та ЦПМСД. Треба визначити всі перспективи на 2019 рік. А їх три – завершення реформи первинки, старт амбулаторної допомоги, підготовка до реформи вторинної та третинної допомоги, - резюмувала профільна заступниця.

Нагадаємо, раніше Світлана Богатирчук-Кривко заявляла, що найменше декларацій з лікарями підписали у Вараші.

А от щодо ситуації з захворюванням на кір, то найбільше хворих епідеміологи нарахували у Квасилові. 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook