Загальна мобілізація: чи можуть українцям вручати повістки в Церкві та Будинках молитви? (ФОТО/ВІДЕО)

Пояснення юристів

Загальна мобілізація та воєнний стан в Україні тривають з 24 лютого 2022 року.

Під час воєнного стану всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними і можуть бути примусово мобілізовані для захисту Вітчизни.

Мобілізація проходить шляхом вручення повісток військовозобов'язаним та перевірки їх на придатність до служби за станом здоров’я.

Чи можуть вручати повістки в Церквах та Будинках молитви?

Як пояснюють військові юристи,

Насправді, чинним законодавством не визначено місце, де повинна вручатися повістка, тому фактично її можуть вручити в будь-де: в парку, на блокпостах, на вулиці чи іншому публічному місці. Наприклад, у Церкві чи Будинку молитви.

Зокрема, пунктами 32 і 47 Порядку, організації та ведення військового обліку, лише додатково наголошено про видачу повісток за місцем проживання та за місцем роботи військовозобов’язаного, однак вручення повістки на вулиці є також законним.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО НЕ БРАТИ ПОВІСТКУ АБО НЕ З’ЯВИТИСЬ ДО ВІЙСЬККОМАТУ В ПРИЗНАЧЕНИЙ ЧАС?

Якщо Ви не розписалися про отримання повістки, міра відповідальності за неявку мінімальна.

Якщо ж Ви отримали повістку, але не з’явилися, в такому випадку передбачена для початку адміністративна відповідальність, такі дії кваліфікуються за статтею 210-1 КУпАП – за порушення оборони, мобілізаційної підготовки і мобілізації: вперше – за ч. 1 та сплата штрафу як правило 3400-5100 гривень. (Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 – 212-24)).

ЧИ МОЖЛИВА ВІДМОВА ВІД ПОВІСТКИ?

Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об’єктивних причин не можна.

Тобто, для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні і поважні причини, серед яких:

  • якщо у документі вказані неправильні дані отримувача (повістка може бути адресована комусь іншому);
  • повістку вручає не уповноважена для цього особа;
  • немає печатки /підпису комісара ТЦК та СП.

Таким чином, якщо при врученні повістки ви зауважили об’єктивні помилки, існує можливість відмовитись від її підписання.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook