За що їм такі почесті? В назвах бібліотек панують імена російських авторів, навіть у Рівному

Коли прийде час дерусифікації книгозбірень?

З початком повномасштабного російського вторгнення Україну накрила хвиля перейменувань вулиць, площ, скверів, театрів, музеїв і бібліотек. З мап зникають залишки колоніального минулого.

Водночас в Україні лишається майже сотня бібліотек, названих на честь діячів країни-агресорки – відзначає Читомо.

А поряд з російськими діячами є й бібліотеки, пов’язані з комуністичним минулим України (взяти тільки бібліотеку ім. Валі Котика для дітей чи міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку «Молода гвардія» у столиці).

В Україні є й бібліотеки, назви яких вшановують українських митців, та все ж бібліотек, названих на честь російських поетів і письменників, більше.

 Рейтинг російських назв у бібліотеках

20 «російських» бібліотек розміщені у Києві, 13 — у Харкові, 7 — в Одесі, 7 — у Краматорську, 6 — у Маріуполі, 3 — у Мелітополі, 2 — у Чернігові.

Найбільше в Україні бібліотек імені Владіміра Маяковського — їх 7: 

Книгозбірень імені Антона Чехова в Україні 6.

Також є 6 бібліотек імені Володимира Короленкаодна з них у Рівному – відзначає видання.  

Це Центральна міська бібліотека ім. В.Г. Короленка на вул. Київській.

Також в Україні нарахували 5 бібліотек імені Міхаіла Лермонтова, 4 бібліотеки імені Ніколая Некрасова та Віктора Некрасова, стільки ж Александра Пушкіна, Максима Горького, по три - імені Купріна та Гайдара, по дві бібліотеки імені Алєксандра Герцена, Валєнтіна Катаєва, Ніколая Островського, Міхаіла Свєтлова, Кіріла Симонова.

Є ще бібліотеки Блока, Тімірязєва, Ушинського, Макаренка, Барто, Станіславського. Тургєнева, Єсєніна, Толстого, Достоєвського та інших

Сиротливі назви на честь українських письменників

Водночас принаймні 69 бібліотек названі на честь українських письменників і письменниць:

  • 18 публічних бібліотек мають ім’я Тараса Шевченка,
  • 11 — Лесі Українки,
  • 10 — Івана Франка,
  • 6 — імені Олеся Гончара,
  • 4 — імені Михайла Коцюбинського,
  • по 3 бібліотеки — Олени Пчілки, Всеволода Нестайка, Івана Котляревського. 
  •  

Також в Україні є книгозбірні імені Максима Рильського, Михайла Грушевського, Марка Кропивницького, Павла Тичини, Василя Стуса, Василя Симоненка, Олександра Олеся, Петра Панча, Олександра Довженка, Василя Стефаника, Олега Ольжича, Василя Ґренджа-Донського, Панаса Мирного та інших. 

А як щодо інших країн?

Читомо перевірило бібліотеки, названі на честь іноземних письменників, чиї імена пов’язані з Україною, однак знайшло лише бібліотеку імені Адама Міцкевича у Києві.

На жаль, Бруно Шульц, Джозеф Конрад, Станіслав Лем, Оноре де Бальзак, Генріх Белль, Шолом Алейхем, Пауль Целан, Райнер Марія Рільке, Шандор Петефі, Проспер Меріме, Ярослав Гашек, Леопольд фон Захер-Мазох в іменах книгозбірень не вшановані.

Нагадаємо, нещодавно Відомий на усю Україну театр дерусифікувався, змінивши назву

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook