За межею бідності в Україні живуть усі, хто має менш як 8 тисяч гривень на місяць, – експерт

І ситуація залежно від регіону відрізняється

Люди, які живуть на місячний дохід менш як 8 тисяч грн, живуть за межею бідності. Так вважає  доктор економічних наук Владислав Зимовець, про що розповів в ефірі каналу Україна 24.

- За гранню бідності - це ті люди, які живуть на дохід менше ніж 8 тис. грн на місяць, це межа середнього класу. Можливо, є проміжний діапазон, але середній клас - це від 8 тис. і вище, якщо брати підходи Світового банку, - сказав економіст.

Експерт вважає, що в Україні використовують неправильний підхід при визначенні рівня бідності домогосподарств.

- Держслужба статистики проводить опитування в досить вузькому колі - 10 тис. домогосподарств по різних регіонах, і виводить середні по Україні показники.

 

Це неправильно, бо рівень життя, вартість життя в деяких регіонах значно нижча, ніж у Києві та обласних центрах. Є певні розбіжності, звідси й виходять відсотки, що більшість вважає, що середній клас - це вище 22 тис., але приблизно 30% вважає, що це від 8 до 22 тис., залежно від регіону, це також дуже важливо, - сказав Зимовець.

Найбільш бідними регіонами можна вважати Західну Україну і Південь, де високий рівень безробіття.

Є Західна Україна, там, де є безробіття, бідніші регіони, Південь - Херсон, Миколаїв. Тут розбіжності можуть бути вдвічі між рівнем середнім, і ставлення інше до того, що таке середній клас, що таке рівень бідності.

 

Бідна людина в Києві може бути не дуже бідною, наприклад, на Півдні України в провінційному містечку або сільській місцевості, - сказав Зимовець.

Видання наводить дані Державної служби статистики щодо матеріального становища українців:

  •  всього 1% українських домогосподарств віднесли себе до середнього класу
  • 31,9% українців не вважають себе бідними, але ще й не зараховують себе до середнього класу
  • більшість домогосподарств - 67,1% - відносять себе до категорії бідних.

Матеріали каналу Україна 24

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook