Таких буде 20-25: Резервним живленням планують обладнати світлофори в м. Рівне (ФОТО)
Треба 5 000 000 грн. Але коли?
Проблема назріла та актуальна. На її вирішення планують виділити 5 млн грн. Чи не забагато?... Кажуть, що в більшості обласних центрів проблему «непрацюючих через відключення світлофорів» подібним чином вирішено вже давно.
Рівне ж дотепер покладається на регулювальників. Однак, як повідомляє видання «Сім днів»...
У зв’язку з регулярними (плановими та аварійними) відключеннями електроенергії у Рівненській міській територіальній громаді є нагальна потреба встановлення обладнання для забезпечення резервного живлення світлофорних об’єктів.
Про це йдеться в проєкті рішення Рівненської міської ради «Про внесення змін до Програми розвитку та реформування ЖКГ».
Система працюватиме в автоматичному режимі
Як можна прочитати в «Пояснювальній записці» до відповідного проєкту рішення, 20-25 світлофорів планують обладнати «літієво-залізо-фосфатними акумуляторами»:
Коли все це запрацює?
Як видно з тексту пояснювальної записки, запустити все мають у 2023 році. Принаймні фінансування збільшують саме на 2023 рік, і збільшують на 5 000 000 грн.
Тобто на модернізацію одного світлофора планують витратити в середньому десь 200 000 грн.
ДЕТАЛІ
Запропонований проєкт рішення спрямований на організацію та виконання встановлення комплекту обладнання, яке буде забезпечувати резервне живлення важливих світлофорних об’єктів та працюватиме в автоматичному режимі.
На «бюджетній» комісії вже розглянули цей проєкт рішення, про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук Роман Денисюк.
Передбачена кількість 20-25 перехресть. Орієнтовна загальна вартість 5 млн грн. В результаті світлофори будуть працювати до 7 годин після знеструмлення та за 4 години відновлювати заряд акумуляторів. – зазначив Денисюк.
В проєкті йдеться про те, що для світлофорного об'єкта пропонується застосування літієво-залізофосфатного акумулятора напругою 24В ємністю С=150 А*годин, що забезпечуватиме резервне живлення до 7 годин.
Для швидкого заряду акумулятора необхідно буде 3-4 години при застосуванні інвертора, який забезпечує струм заряду до 0,3-0,4С.
Комплект обладнання працює при температурі як мінімум від -30°С до +50°С. Враховуючи наведене, пропонується встановлення відповідного обладнання на світлофорних об’єктах Рівненської міської територіальної громади орієнтовною кількістю 20-25 штук.
Радіо Трек: НОВИНИ