Яких сімох заборон дотримувались 11 грудня: народні прикмети
11 грудня вшановують пам’ять трьох святих – Василя, Стефана, Григорія
Наші предки за цим днем передвіщали погоду на майбутнє літо: якщо сухо і холодно цього дня – на спекотне літо, а якщо день теплий – на холодне літо.
Зазвичай на Степана Зимового до людського житла прилітали сойки, звідси і назва дня.
Сойку вважали заступницею і покровителькою новонароджених. Народженому 11 грудня малюку добра сойка приносила успіх і щастя на своєму хвості.
Якщо в цей день сойка прилітала до вікна і кричала, то це вважалося добрим знаком: крилата народна улюблениця віщувала щастя.
11 грудня ворожили на успіх в торгових справах. Рано вранці виходили на вулицю і кидали в замет жменю різних монеток, після чого починали шукати їх. Якщо першою виявлялася найдрібніша – удачі не чекай, якщо знаходили карбованець – значить, все буде благополучно.
11 грудня слухали воду в колодязі. Якщо доносився мелодійний дзвін – то вірили, що на майбутній рік в грошовому плані все буде добре, а коли вода «мовчала» – на прибуток не розраховували.
Також звертали увагу на сніг: якщо він випав цієї ночі, то буде лежати, а якщо вдень – не затримається.
Що не можна робити 11 грудня
В цей день не можна сваритися, краще стримувати свої емоції і бути розсудливими.
Постарайтеся не прибирати дім ввечері, щоб не відсвяткувати Різдво з нечистю. А також не варто займати нічого сусідам, тому що можна віддати своє щастя. Не робіть винятків навіть для цукру, солі і хліба.
У Сойкін день, як називають у народі 11 грудня, у жодному разі не можна ображати однойменну пташку. Хорошою прикметою вважається, якщо сойка підлетить до вікна. Тоді його потрібно розкрити ширше: якщо пташка влетить у будинок, то разом з нею в житло увірветься успіх.
Незаміжнім дівчатам не рекомендували в цей день ходити з розпущеним волоссям. Наші прапрапрабабусі казали: та, що не послухається цієї заборони, довго шукатиме собі чоловіка.
Якщо 11 грудня сперечатися зі старшими, перебивати їх, а тим паче грубити їм, то можна зіткнутися з проблемами у фінансовому чи професійному плані. Якщо ж просто підвищувати голос цієї суботи, можна відлякати удачу.
Не слід у цей день віддавати сусідам чи знайомим щось зі свого будинку: речі, їжу та навіть рослини. Разом із ними 11 грудня можна позбутися сімейного благополуччя, вірили батьки.
Водночас не можна відмовляти жебракам у милостині 11 грудня. Однак подавати її потрібно правильно: не варто дзвеніти монетами - щастя піде за цим звуком. У цьому були певні наші прапрадіди.
Народні прикмети 11 грудня
- Швидка відлига – до довгих морозів.
- Якщо сьогодні холодно і сухо – літо буде спекотним і сухим.
- Сухо і холодно, до сухого і спекотного літа.
- Пічна зола швидко гасне – буде тепло.
- Порося верещить в сажі – до холодів.
- Гуси часто ляскають крилами – потеплішає.
Радіо Трек: НОВИНИ