П'ять вазонів, які не варто тримати в домі

Деякі кімнатні рослини можуть завдати значної шкоди здоров’ю

Дифенбахія

За привабливою зовнішністю дифенбахії чаїться головна небезпека: білий отруйний сік, що викликає сильні опіки і отруєння. Якщо сік потрапить до рота, він неминуче викличе розпухання і оніміння язика та слизових. Можна легко отримати опіки соком, зрізуючи листя або пагони. Тому не забувайте ретельно мити руки після догляду за цією небезпечною красунею.

Пуансетія

Пуансетію не рекомендують розводити в домі, де живуть діти і тварини. При випадковому, навіть найменшому пошкодженні, з цієї рослини починає щедро витікати їдкий, отруйний, білуватий сік. Він небезпечний: при попаданні всередину викликає спазми шлунку, блювоту, пронос. Потрапляючи на шкіру, сік пуансетії здатний викликати запалення, зовні схоже на сильний опік з пухирями. 

Пахіподіум

Товстий стовбур пахіподіуму прикрашає ефектне листя і яскраві квітки, що нагадують жовті зірки. Однак у цій красі і криється головна небезпека: наявність небезпечної отрути, яка шкодить серцево-судинній системі. 

Олеандр

Красиве листя і стовбур олеандра містять небезпечний глікозид, що пригнічує діяльність серця. Для довідки: смертельна доза для людини міститься всього лише в двох з’їдених листках олеандра. Слід бути обережними при різних роботах по догляду за рослиною: обрізання, живцювання, пересадка. Молочний сік, що виділяється, і насіння дуже отруйні. Квітучий олеандр, особливо в невеликих приміщеннях, провокує сильний головний біль, запаморочення.

Азалія

Сік азалії містить андромедотоксин. При попаданні всередину він може викликати блювоту, розлади шлунку, порушення роботи серця та мускулатури тіла, і навіть смерть. Рясно квітучі азалії здатні провокувати напади запаморочення і навіть непритомність.

Джерело: simya.com.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook