Які симптоми в організмі свідчать про розвиток смертоносних пухлин

Лікарі наполягають, що лише своєчасна діагностика є запорукою лікування і збереження якості життя

Один з найбільш агресивних видів раку - рак підшлункової залози. На будь-якій стадії захворювання, впродовж року виживає лише 20% пацієнтів. П'ять років життя мають лише 7% пацієнтів. Що робить рак підшлункової залози одним з найагресивніших. 

Запідозрити хворобу можна за симптомами, які уклали онкологи. 

Нудота і блювота

Постійна нудота або блювота, особливо після вживання жирної їжі.  Підшлункова залоза виробляє ферменти, які, крім іншого, допомагають розщеплювати жир. Але хворий орган не може виконувати цю функцію, через що виникає нудота.

Жовтяниця

Шкіра набуває жовтого забарвлення, коли  в крові накопичується компонент жовчі – білірубін. Він виробляється печінкою як продукт розпаду старих червоних кров’яних тілець і зазвичай виводиться з організму. Жовтяниця зазвичай з’являється з розвитком раку підшлункової залози, коли пухлина блокує відтік жовчі.

Раптовий діабет

Якщо такий діагноз ставлять людині яка дотримується правильного харчування та немає генетичної схильності до діабету - це привід перевірити підшлункову залозу. Вона виробляє інсулін, який регулює рівень цукру в крові, але при ураженні пухлиною починає працювати неправильно. Частим наслідком такого збою стає діабет 2 типу, відзначили онкологи.

Втрата ваги

Несподівана втрата ваги може бути пов’язана з проблемами травлення, які виникають на тлі злоякісної пухлини підшлункової залози. Вчені пов’язують цей симптом з нестачею функціональних ферментів, що виробляються органом.

Біль у животі

Біль у животі або спині є поширеним ознакою раку підшлункової залози і гострого панкреатиту, але в кожному випадку вона проявляється по-різному. Біль з прострілами, який поширюється до середньої або нижньої частини спини і триває протягом декількох тижнів, може бути симптомом злоякісної пухлини. Як пояснили лікарі, якщо пухлина стає досить великою, вона може тиснути на сусідні органи, викликаючи больові напади. Іноді рак підшлункової залози може поширюватися на навколишні нерви, викликаючи болі в спині.

Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Джерело: arguments

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook