Як змінився секс за рік війни: чого чекати і як адаптуватися

Як війна впливає на статеве життя українців

Під час війни статеве життя і потреби багатьох українців докорінно змінилися. Адже щодня ми навіть у тилу проходимо через стрес і випробування для психіки.

Психологиня та сексологиня Маргарита Шавловська розповіла, які зміни можуть прийти у ваше сексуальне життя та що з цим робити.

«Вимкнене» лібідо

Через постійний стрес у жінок може знижуватися або на певний час зникати потяг до сексуального життя. 

Це може супроводжуватися простою відсутністю бажання займатися сексом, а може й проявитися у реакції організму — припинення менструації. 

Це нормальна реакція організму на:

  • постійну загрозу життю;
  • надмірний стрес;
  • невизначеність;
  • проблеми зі сном або його відсутність;
  • депресивні стани;
  • прийом деяких медикаментозних препаратів.

Також однією з причин може бути синдром вцілілого: якщо це так, людина підсвідомо відмовляє собі в задоволенні, коли навколо стільки горя й смертей.

Кожна із цих причин має вплив на сексуальне життя.

Тому жінкам не варто лякатися, якщо виникають проблеми зі збудженням або досягненням оргазму. А чоловікам — якщо вони спостерігають передчасну еякуляцію або відсутність ерекції.

Це все нормально, й, що важливо, тимчасово. 

Якщо навіть після довгої розлуки перший час не буде палких ночей, відступіть - партнеру потрібно оговтатись і адаптуватись. 

Пам'ятайте - стосунки не обмежуються сексом. Є тисячі способів інакше висловити свої почуття й прив'язаність. 

Відраза до партнера

Це часті випадки, особливо після деокупації українських населених пунктів, коли сотні випадків звірячих знущань відкрились. Серед них — жорстокі зґвалтування. 

Психіка людини дуже вразлива, коли переживає перманентний стрес.

Людина може ідентифікувати себе з жертвою навіть після прочитання новини. Через це може не просто зникнути бажання, а й з’явитися відраза до партнера, сексуального життя загалом.

У такий момент дуже важливо розмовляти про свої почуття та переживання з  партнером, проговорювати їх. Це дозволить глибше розуміти партнера і його небажання, а отже - уникнути багатьох образ та сварок. 

Також під час війни можуть загострюватися конфлікти. 

Цьому безліч можлиих причин, як то завищені очікування від партнера, неможливість окреслити свої кордони, різні погляди на необхідність діяти у певний спосіб та відсутність простору для усамітнення. 

Тому просто необхідно розмовляти та виявляти свою любов і турботу.

Гіперсексуальність

Це теж нормальна реакція людини на загрозу життю. Це цілком природно - організм намагається залишити потомство перед загрозою смерті.

Ще одна можлива причина — так можна повернути собі контроль бодай над своїм тілом і задоволенням.  

Якою б не була ваша реакція, вона є нормальною, і не варто її соромитися. Головне завжди обговорювати з партнером свої почуття та бажання. 

Джерело: Вікна

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook