Як вибрати соковитий лимон без хімікатів: дієвий лайфхак, який використовують досвідчені кухарі

Є моменти, на які варто звернути увагу

Сезон вірусних інфекцій – у розпалі. Тож саме час подбати про запас вітаміну С в організмі. Тут у пригоді стане лимон, як недороге джерело необхідних мікроелементів для міцного імунітету.

Для цього варто навчитися обирати якісні цитрусові, які міститимуть мінімум шкідливих речовин.

  • При покупці  лимонів зверніть увагу на їхній зовнішній вигляд. На шкірці не повинно бути коричневих міток, темних плям і чорних вкраплень — такі дефекти говорять про те, що плоди підморозили під час перевезення або порушили правила зберігання.

  • Оцінити їхню зрілість можна по блиску шкірки: у недозрілого цитруса поверхня матова, а шкірка стиглого блищить. Колір лимона може бути від світло-зеленого до помаранчевого або жовтого, можливі вкраплення зелених відтінків.

  • Стиглий плід при міцному стиску злегка пружинить, але залишається твердим, а якщо після натискання шкірка не повертається до первісного вигляду, то швидше за все він перезрів і навряд чи принесе користь.

  • У товстошкірого плоду поверхня грубіша, а ніжний цитрус має тоншу шкірку. Завдяки товстій шкірці корисні властивості лимона зберігаються краще, але плоди з тонкою шкіркою містять більше різноманітних вітамінів.

  • Аромат лимона повинен відповідати запаху цитруса без будь-яких сторонніх домішок. Слабковиражений аромат при легкому натисканні на шкірку є ознакою того, що лимони вирощені за допомогою хімікатів.

Як перевірити лимон на наявність хімікатів:

  • притисніть паперову серветку до плоду, і якщо на ній залишилися сліди ефірних олій (ви їх визначите за запахом), це свідчить про те, що плід не оброблявся хімікатами.

Зовсім тверді лимони можуть виявитися недозрілими, але вони швидко прийдуть у норму, якщо зберігати їх за кімнатної температури. Тому якщо плід не планується вжити відразу після покупки, можна купити тверді лимони.

Джерело: Ukr.Media

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook