Як стати другом своїй дитині

Поради психолога Ірини Кулік

Слухайте

Слухайте дитину, враховуйте її почуття, думки та інтереси. Виявляйте інтерес до того, що вона розповідає.

Виділяйте час зі свого напруженого графіка, щоб провести його з дітьми. Часто діти скаржаться, що батьки не приділяють їм достатньо часу, через що вони відчувають пригніченість і починають ігнорувати вас.

Будьте терплячими

Діти можуть мати власний світогляд та реакції, які відрізняються від дорослих. Будьте терплячими та розуміючими. Це допоможе створити дружні стосунки.

Будьте відкритими

Психолог радить створювати відкрите та довірче середовище, де дитина може почуватися комфортно та безпечно.

Обов’язково дозволяйте дитині робити власний життєвий вибір. Ви можете підказувати, пояснювати, наводити конкретні приклади, чому саме так буде краще, але не диктуйте і не нав’язуйте своє бачення і переконання.

Заохочуйте

Варто підтримувати інтереси дитини та заохочувати до розвитку нових навичок та знань. Тоді дитина буде довіряти дорослим.

Навіть якщо бажання дитини виглядають занадто фантастично, не потрібно насміхатися над ними, краще просто поговоріть з дитиною і поясніть, чому його задум важко або неможливо втілити в життя.

Покажіть приклад

Батьки повинні пам'ятати, що їхні вчинки та слова є прикладом для дитини. Покажіть взірець доброти, поваги та чесності.

Ірина Кулік зазначила, що знати, як бути хорошим другом для дитини - це надати їй підтримку, розуміння та любов, що є основою для здорового та щасливого дитинства.

Джерело: РБК-Україна

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook