Як прочистити забиту раковину: 3 надійних способи

Що можна зробити без сантехніка

Засмічена каналізація – це завжди провал. Здається, таке трапляється лише у найважливіші моменти, коли мають прийти гості тощо. Тоді люди використовують різні засоби – і хімічні, і механічні.

Чому засмічується раковина — основні причини

Серед найбільш поширених причин експерти виділяють:

їжа;

Частинки харчових відходів потрапляють в «коліно» - вигнуту частину труби, яка знаходиться відразу під умивальником. Там вони осідають і, накопичуючись, утворюють засмічення. Усунути його просто: або зняти частину труби і очистити вручну, або скористатися хімікатами. Найкраще, звичайно, встановлювати подрібнювач, тоді залишки їжі можна буде змивати в умивальник, а не викидати у відро для сміття.

жир;

Причому, жир не тільки від їжі тваринного походження, але і рослина олія. Сам по собі жир створює липкий осад, на який «притягуються» залишки продуктів і утворюється «сміттєва пробка». Погіршує ситуацію холодна вода, при якій жир застигає і стає густішим. Ідеальний варіант — взагалі не зливати жир в раковину, а використовувати для цього окремий контейнер.

мило;

Такий продукт, крім своєї основної функції — видалення бактерій — ще й має іншу, зворотну, сторону. З'єднуючись із залишками їжі і сторонніми рідинами, мило утворює вологу щільну масу, через яку і з'являється засмічення. Саме тому руки краще мити в умивальнику, а раковину на кухні використовувати тільки для миття посуду.

волосся.

Причиною засмічення у ванній кімнаті, найчастіше, стає волосся. Однозначна і впевнена рекомендація сантехніків — необхідно використовувати сіточку і регулярно її чистити.

Пропонуємо вам низку дієвих способів чищення раковин

Якщо раковина перестала пропускати воду, варто знати способи усунення засмічень. Їх всього три:

  • хімічний;
  • механічний;
  • народний.

Використовувати можна як окремо, так і разом.

Хімічний спосіб

Це різні засоби: кислоти, луги, порошки, гелі та рідини. Їх нескладно знайти в будь-якому магазині побутової хімії. Все, що вам потрібно – це прочитати інформацію на етикетці. Як правило, подібні засоби заливають в зливний отвір на 30 хвилин, а потім змивають гарячою водою. 

ВАЖЛИВО: ні в якому разі не нахиляйтеся над раковиною, поки йде процес очищення, навіть якщо слив видає нетипові звуки. Ніякої нової інформації ви звідти не отримаєте, а хімічний опік — запросто.

Механічний спосіб

Це видалення засмічень вручну. Першим в гру вступає вантуз - інструмент, який є в кожному будинку. Вам потрібно залити раковину на 1\3 гарячою водою, а потім вантузом «прогнати» воду за принципом помпи. Робити це краще максимально енергійно.

Але іноді трапляється так, що вантуз не допомагає, тоді на допомогу приходить важка артилерія – сантехнічний трос. На одному його кінці є ручка, а на другому — наконечник у формі піки. Ви занурюєте трос в раковину і проштовхуєте до тих пір, поки не позбудетеся від сміття. 

Якщо будинок у вас старий, а труби закладали ще за царя Гороха, то користуватися тросом потрібно обережно, щоб нічого не зіпсувати.

Народний спосіб

Це застосування різних непродовольчих і продовольчих товарів. Насправді деякі продукти можуть скласти гідну конкуренцію хімічним засобам.

Можна використати такі засоби

Харчова сода

3 ст. л соди на 1 склянку оцту – залити розчин в раковину, почекати 10-15 хвилин і змити гарячою водою;

Пральний порошок

3 ст. л порошку, 3 ст. л соди, 1 склянка оцту – вилити в злив, почекати 20-30 хвилин, залити великою кількістю гарячої води;

Лимонна кислота

100 г – засипати в зливний отвір, залити 250 мл окропу, через 20 хвилин змити гарячою водою.

Незалежно від того, якими засобами ви будете користуватися для того, щоб прочистити засмічення, не забувайте про правила безпеки.

Джерело — УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook