Як правильно купувати речі та продукти, аби не накликати бідність: народні прикмети
Чому не можна повертатись із базару з порожнім гаманцем
Йдучи на базар, наші предки ніколи не витрачали гроші до останньої копійки. Інакше, вірили вони, можна принести додому злидні, а покупка, зроблена на останні гроші, не принесе радості.
Пращури вірили, що не можна купувати у жадібних продавців, інакше накличете на себе проблеми з грошима.
Вважали поганою прикметою, якщо продавець не однієї з вами статі. Тому, як правило, чоловіки купували у жінок, а жінки у чоловіків.
Вірили, якщо зняти головний убір під час торгу, то продавець обов'язково знизить ціну.
Існувала традиція «обмивати» вдалу покупку. Ця народна прикмета мала глибокий сенс. Пригощаючи сусідів, людина нейтралізувала їхню заздрість щодо дорогої покупки.
Здійснювати великі покупки у понеділок — залишитися без грошей, вірили наші пращури. Найбільш вдалими днями для покупок вважали середу і четвер.
Наші предки старались не купувати одяг, який був у вжитку, бо вірили, що із придбаною річчю можна принести у дім чужі проблеми. Щоб цього уникнути, то куплену річ замочували у солоній воді. Вірили, що сіль здатна нейтралізувати чужу енергетику.
Ніколи не віддавали гроші продавцю прямо в руки. Клали їх на прилавок або стіл. Інакше, вірили пращури, можна залишити у продавця свою грошову удачу.
Також не брали у руки здачу від продавця, бо боялись забрати на себе чужі фінансові проблеми.
Чого чекати у грудні, ми писали тут:
Холостий Місяць і безсоння: астрологи назвали небезпечні дати грудня (ПЕРЕЛІК)
Радіо Трек: НОВИНИ