Як назавжди позбутися колорадських жуків: Дієві секрети городників

Ці шкідники більше не турбуватимуть вашу картоплю

З усіх шкідників картоплі колорадський жук є чи не найбільш дошкульним. Він швидко та інтенсивно розмножується і може легко знищити весь урожай. Тому городники завжди шукають способів, як позбутись колорадських жуків на ділянці.

Спосіб із деревною золою

Цей метод називають навіть ефективнішим за отрутохімікати. В ідеалі просіяною золою треба обсипати кущі картоплі зранку або одразу після дощу. Брати засіб треба із розрахунку 10 кг золи на сотку землі. Ранкова роса чи дощова вода допоможе золі прилипнути на якийсь час до листя і краще подіяти на личинки та дорослих особин колорадського жука.

Зазвичай таку обробку проводять не менше трьох разів за сезон. Стандартний інтервал між процедурами – 10-14 днів, але повторити обсипання можна навіть за 1-2 доби. Остання обробка має припадати на кінець липня

 

Спосіб із рослинами, яких боїться жук

Існує цілий перелік рослин, до яких колорадський жук навіть не наблизиться. Це:

  • тютюн;
  • боби;
  • ярий часник;
  • цибуля;
  • квасоля;
  • календула.

Щоби створити для грядки картоплі захисний бар’єр, висадіть ці рослини по її периметру. Можна у міжрядді. Вони суттєво зменшать зараження картоплі колорадом.

Спосіб із лушпинням цибулі

Жук-шкідник погано переносить звичайне лушпиння цибулі. Щоби скористатись його допомогою, закладіть трошки засобу у лунку при посадці картоплі. Заодно таким чином підживите землю, адже лушпиння багате на корисні речовини.

Спосіб із тирсою

Соснова чи березова тирса також добре відлякують смугастих жуків. Просто посипте нею землю між кущами картоплі, як мульчею. Поновлювати захисний шар треба раз на два тижні. Після того, як картопля відцвіте – раз на місяць. Після дощу можна злегка освіжати захист. 

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook