Вони не розуміли, чому я не ховаюся! – розповідь про «інакшість» українців, яку помітили за кордоном
Досвід українки у Словаччині
Українка Тетяна Кукуруза, яка у перші дні війни виїхала з двома дітьми за кордон, а нині вже повернулася до Львова, розповідає у TikTok про різницю у менталітетах українців та словаків.
Адже, саме у Словаччині жінка знайшла притулок у 2022-му і вирішила не сидіти, склавши руки. А пішла працювати на кухню, де «робила усе, що скажуть» - і мила підлогу, і посуд, і нарізалі, і готувала.
В Словаччині люди думають, що ми відстала країна, відсталі люди, - ділиться спогадами Тетяна.
Насправді ж – ми більш розвинені, але словаки цього не знають.
Серед прикладів блогерка навела історію про бутерброд з маргарином. Співрозмовники Тетяни були здивовані, що вона купує значно дорожче за маргарин масло, лише тому, що це більш корисна їжа для її дітей.
Те, що українці гарно харчуються для словаків-колег Тетяни було великим відкриттям, бо вони думали, що Україна – дуже відстала країна.
Згодом, Тетяну почали недолюблювати.
За її словами, це сталося з кількох причин:
Після закінчення своєї роботи, я завжди питала у інших жінок, чи допомогти їм з прибиранням. Вони були в шоці!
Інша істоія про те, як я пила каву. Вони мені пропонували розчинну, вони там всі її п’ють. Я ж собі купила заварну каву, що вони сприйняли за страшне марнотратство, і сиділа на кухні та протягом 15-хвилинною перерви пила цю каву.
Співробітники кухні підходили до мене і застерігали не робити цього. Бо на кухні стоять камери. Мовляв, шеф подивиться, що ти нічого не робиш. Я відповідала, що я маю на це право, бо в мене перерва. Вони не розуміли, чому я не ховаюся!
А потім мені пояснили, що я інакша, бо не ходжу і не кланяюся кожному… Я інша…
У коментарях до відео українці та українки поділилися своїм досвідом перебування за кордоном і здебільшого підтвердили розповідь Тетяни про сприйняття іноземцями українців:
В Угорщині власник оселі просив фотодоказ того, що у нас є пластикові вікна. Я сміялась довго.
Мені чоловік словак розповідав, що їм завжди говорили, що у нас бідність, що всі українці п’ють водку, а в магазинах навіть хліба немає. Потім приїхав в Україну і очі розбігалися від різноманіття.
Мене в Англії намагалися навчити користуватись ПУЛЬТОМ ВІД ТЕЛЕВІЗОРА
В Німеччині вони були в шоці, коли дізнались, що маючи двох дітей, у мене дві вищі освіти і я мала свій бізнес, де була і директором, і бухгалтером, і менеджером одночасно.
це не мегталітет відрізняється, просто Ви стикнулися з нижчими за статусом людьми, аніж Ви
Словаки думають, що вони вище. Село та й люди та Словакія...
Раніше на цю тему ми писали:
«Десять днів без України – це випробування»: волонтерка поскаржилася на совковість Європи
Радіо Трек: НОВИНИ