Вказують на професії, що вже зникли: хто з українців носить прізвища з далекого минулого?
Перевірте своє у списку
Багато українців мають незвичайні прізвища і не завжди знають історію їх походження. Наприклад, деякі з них походять від назв древніх професій, яких уже навіть не існує.
Про такі прізвища йдеться на сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Так, бердниками називали майстрів, що робили берда для ткацького верстата. Звідси й походить прізвище – Бердник.
Прародичі Проскурників випікали проскури - богослужбовий літургійний хліб, який використовується під час православного богослужіння Літургії для Євхаристії, та для поминання під час проскомидії живих та померлих.
Скоромохи, що перекладається, як «веселі люди» розважали народ співом, дотепами, музикою, танцями, драматичними сценками, акробатикою, дресованими тваринами, користуючись у виступах масками (машкари) та втягуючи у гру глядачів.
Слово Буртал з польської перекладається як «ворожбит». Тож, ймовірно, родичі носіїв такого прізвища були пов'язані з магією та ворожінням, або ж були цілителями.
Драчі працювали в млині на спеціальній машині, що називалась драчка. За допомогою неї обробляли пшоно та просо. Окрім цього, драчами називали тих, хто пиляв дошки.
Майстрів, що виготовляли ремінну кінську упряж, збрую, сідла називали Римарями або ж Лимарями.
А от Чамарники шили верхній чоловічий одяг, тоді як Кушнір – це той, хто вичиняв шкіри та шив кожухи.
Сніцар (Шніцар) – це різьбяр по дереву, а Золотар або Золотаренко – це ювелір.
Прізвища Мірошник, Мірошниченко походять від слова «мірка» (міркою брали плату за зерно). А прізвище Міняйло утворене від назви мандрівного торгівця.
Прізвища Прасоль, Прасула походять від слова «прасол», яке означало торгівця рибою, сіллю.
Радіо Трек: НОВИНИ