Вівсянник: 73 медпрацівники на Рівненщині написали заяви на звільнення (ФОТО)

Керівник медичної галузі дав інтерв'ю

До начальника Рівненського обласного управління охорони здоров’я Олега Вівсянника  дуже важко додзвонитися, але він таки дав інтерв’ю сайту «Главком».

Розлоге інтерв’ю.

Ми наведемо з нього лише кілька запитань-відповідей:

- Чи було повторне інфікування чотирьох хворих? Що нині з пацієнтами, про яких повідомлялося на початку тижня?

- Ми виписуємо пацієнта тільки у тому випадку, коли маємо два поспіль негативних ПЛР-тести. Тобто у наших чотирьох пацієнтів перший тест при виписці був негативний, а другий був позитивним. Усі ці пацієнти перебувають у стаціонарі, на жаль, поки не можемо їх відпустити додому.

- Скільки медиків в області інфіковані? Чи проводилося розслідування з цього приводу?

- Дуже складно зараз з’ясувати причину інфікування кожного окремого працівника. В нашій області загалом станом на середу 109 випадків захворювання медпрацівників. 21 квітня відбулася селекторна нарада з МОЗ. На ній говорили про те, що більшість заражень медпрацівників відбувається у побуті, це 58%. Тобто ці інфікування не пов’язані з лікуванням у медичному закладі. Це мова загалом про Україну.

Щодо випадків у нашій обласній лікарні, то ми проводимо розслідування.


Рішенням глави області для цього створена спеціальна комісія. Ми постараємося встановити, де було першоджерело.

- Задля захисту медиків від Covid-19, МОЗ закупило 71 тисячу костюмів біозахисту. Яка кількість з цієї партії передбачена для вашої області?

- 3 тис. костюмів всього за весь час отримали.

- На брифінгу 22 квітня Ви сказали, що закуплено додатково 1 тис. костюмів. Тобто тих костюмів, які є, недостатньо?

- Звичайно, недостатньо. Ці закуплені костюми підуть для потреб служби екстреної медичної допомоги.

- Чого найбільше потребують лікарні?

- Найгірша ситуація з масками, респіраторами FFP3 (маски третього ступеня захисту, вважається найбільш ефективною з-поміж масок інших класів). Вони дуже дорогі і ми не можемо собі дозволити їх купувати у великій кількості. Нині освоєння коштів (передбачених для боротьби з коронавірусом) іде доволі повільно.

Якщо у перший тиждень епідемії один костюм біозахисту коштував 1 тис. грн, то зараз, дякуючи благодійникам, уряду і президенту, ми уже купуємо костюми за ціною менше ніж 350 грн.


Тобто якби ми не виждали і у перший тиждень витратили усі гроші на костюми, грошей зараз би взагалі не мали.


А так у нас є суттєві фінансові запаси у 25 млн грн, які можуть бути використані для боротьби з коронавірусом. Можемо купити у 3-5 разів більше засобів захисту зараз, ніж могли купити у перший тиждень епідемії.

- На який час лікарні мають запас засобів індивідуального захисту?

- На 10 днів. І маємо кошти на закупівлю засобів захисту ще на днів 20. Нам багато журналістів і представників органів влади дорікають тим, що ми не купуємо. Але ми моніторимо ситуацію, постійно тримаємо руку на пульсі.

Костюми стали утричі дешевші – ми їх купуємо, маска звичайна хірургічна коштувала 27 гривень – зараз маємо на ринку по 8 гривень.

- В Україні нещодавно ухвалили новий протокол лікування Covid-19. Чи отримала область ліки з цього протоколу?

- Лише «Плаквеніл» отримали. Ремдесивір відсутній, він надходитиме за рахунок централізованих поставок. Купити його ми не можемо.

- Чи звільняються зараз медпрацівники?

- Так, є медперсонал, який написав заяви (на звільнення), 73 особи.

Від Редакції:

На жаль, пояснення, чому саме звільняються медпрацівники, в інтерв'ю не прозвучало, але відповідь напрошується з контексту.

Повністю матеріал «Главкому» можна прочитати ТУТ.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook