Втомлені та виснажені: наші діти в Німеччині страждають – через вчителів з України?
Про це розповіла екс-радниця Міністра освіти Коберник
В сім’ях українців, які виїхали за кордон, подекуди складається патова ситуація, на яку вже почали звертати увагу вчителі Німеччини.
Діти, які пішли там до німецьких шкіл, продовжують одночасно навчатися й в українських школах. І хоча йдеться про онлайн, але «українські» домашні завдання такі об'ємні, що німецькі вчителі просто в щоці й називають їх «неймовірними».
Про це розповідає колишня радниця міністра освіти України Іванна Коберник. Подаємо далі текст з її допису без змін:
До моєї подруги, яка давно живе в Німеччині, її двоє дітей закінчили німецьку школу і яка не один рік була членом шкільної ради, прийшли розгублені німецькі вчителі. Вони просять поради.
В них немає сил дивитися на виснажених і стомлених українських дітей, які повний день вчаться в німецькій школі, а по обіді - повноцінно вчаться онлайн в українській школі. Ці діти не виконують мізерних німецьких домашніх завдань, пояснюючи, що були важливі дедлайни в українській школі.
Останньою краплею став 13-річний український хлопчик, який попросив допомоги з виконанням завдання - З МУЗИКИ! З музики, Карл, контрольна робота. Жодні пояснення, що це неймовірне перевантаження дітям не несе жодної користі на батьків дітей не діють.
- Вчителька сказала, що якщо відмовитесь від української школи онлайн, то після повернення в Україну дітей не приймуть назад.
Чи є поради, як порятувати українських дітей?
Ну і на здачу, що напевне менш важливо, імідж української освіти, якій все одно на стан дітей...
Радіо Трек: НОВИНИ