Європейський пам’ятник Степану Бандері може з’явитися у м.Рівне (6 ФОТО)

Замість «Леніна без бороди»

Деколи трапляються ситуації, які вимагають, аби влада проявила себе.

Аби вона показала, що в місті є влада.

Дмитро Котляров оприлюднив у соцмережах проект пам’ятника Степану Бандері в м.Рівне.

Проект, який викликав захват у більшості коментаторів, які його вчора побачили.

 

Проект, який був дискваліфікований під час конкурсу.

 

Проект, який, за умови його втілення, привернув би до себе увагу всієї України та однозначно змусив би говорити про нас як про нетипове європейське місто.

Нагадаємо, що правильно робити пам’ятники – складно.

Типово у нас всі пам’ятники Бандері – це перероблені пам’ятники Леніну, з дещо підкоригованим обличчям та забраною бородою.

Саме такий планують спорудити і в Рівному.

Можливо, наш буде трохи кращим, ніж той, що стоїть у Коломиї чи Збаражі, але він явно не буде кращим і цікавішим, ніж той, що його пропонує як проект група Котлярова.

Відомі та шановані люди в коментарях до цього проекту стверджують, що робота групи Котлярова була дискваліфікована, позаяк, вони свій проект подали із запізненням.

Після певного дедлайну.

 

МОЖЛИВО

Але от він є, цей проект. Ось воно є те місце, де має стояти пам’ятник Бандері. На ньому, на цьому місці, Рівне допоки ще не встановило чергового «Леніна без бороди» під виглядом Бандери.

А значить, міська рада ще має час та можливість

Зупинити встановлення Леніна у Рівному на перехресті вул. Чорновола та Бандери

 

Запустивши натомість процес спорудження стильного та виразного монумента Провіднику, який змусить всіх ворогів України безпомічно клацати зубами.

Сьогодні Рівне може стати  форпостом культурного чину. Зробити щось, що викличе загальноукраїнський резонанс і саме по собі заведе до Рівного десятки, якщо не сотні тисяч туристів.

Тих, які нині об’їжджають наше місто.

Тих, які завтра зупиняться і скажуть:

«А давай заїдемо і подивимося на той їхній монумент Бандері.

 

Чула, його внесли до 20 найцікавіших архітектурних споруд сучасної України?

 

Давай!»

Це може стати реальністю, якщо наша влада просто розверне трохи свій шанований корпус і подивиться, наприклад, ось сюди, на перехрестя Соборної та Чорновола.

Деякі люди, дивлячись на це, не витримують і плюються:

«Місто перетворюється на якесь село.

Не Рівне, а якась – ДубровІца».

З наголосом на «і».

Давайте, владо, ми, все ж повернемося до Рівного обличчям і подумаємо, що можна зробити, аби зупинити тут встановлення чергового Леніна і дати можливість спородити тут щось достойне, красиве та гідне захвату й широкої уваги.

Маємо міського голову (Володимира Хомка), ми маємо голову РОДА (Олексія Муляренка), який контролює найбільшу фракцію та фактичну більшість у міській раді Рівного. Ми маємо секретаря міськради (Сергія Паладійчука), який безперечно знає, як саме дати всій цій справі правильний хід.

Навіть, якщо якісь гроші вже витрачено на інший монумент.

Нічого страшного: запиймо їх водою.

Це як ситуація, коли ми робимо фатальну помилку, а потім взнаємо, що був варіант, який міг врятувати і нас, і всю ситуацію, але ми його не помітили, чи про нього не знали.

Тут ми знаємо – от він цей варіант.

Зробіть щось!

Нижче подаємо деякі з коментарів під проектом групи Котлярова:

Микола Бляшин Цікава концепція. Можна було ще кольори обіграти - червоне і чорне.

 

Антон Бриних Дискваліфікували, очевидно, тому, що рагулям потрібен ідол, щоб поклонятися, а не глибокий філософський смисл композиції

 

Helena Sørensen Дуже вірно: «Бандера “розкривається” у своїх цитатах та діях, що несе освітню функцію та дозволяє кожному побачити багатогранність його особистості»

 

Lyudmila Gromyk як можна було дискваліфікувати ваш проект?

 

Valentina Pozniak У ногу з часом.гарно!

 

Вероніка Някшу дуже круто! шкода що рагулізм переміг здоровий глузд(((

 

Алексей Литвин Ідея й проект гарні, але, автори "коректно" не повідомили про те, що проект подали пізніше "дедлайн" й таким чином він був не "дискваліфікований", а просто не прийнятий.

 

Єдуард Палецький вважаю помилкою відсутність промоції до цього проекту. гола модель без описової частини, нажаль, виглядала трохи смішно.

 

тарас максименко Єдиний проект за який я як член відбіркової комісії голосував, щоб допустили, бо хотів його підтримувати

 

Роман Тупіков ідея в порівнянні з іншими, що були, виглядає сучасною.Дуже дивно, що проект дискваліфікували. Подивитись на світ, який відходить від скульптурних памятків, той самий пам'ятник холокосту в Берліні, стає незрозуміло, чому не змінюється свідомість та світогляд той комісії. Чи то стереотипи мас не хотять змінювати чи що?

 

Halyna Martyniuk Чому ж Ви так затягнули з дедлайном =( Був би прекрасний пам'ятник. А тепер гроші вбухаються в якесь одоробло, а ми всі будемо знати, як воно могло бути...

 

Olga Fedorova Шикарный проект , современная идея- очень жаль... а победит какое- нибудь «чудо»... как обычно:(

 

Єдуард Палецький Цікаво, автори інших проектів розуміють чи ні, що їх ідеї пасують лише безпосередньо до місця поховання на кладовищі і аж ні як не до центральної частини міста?!

 

Roman Tyshkun М"яко кажучи в мене шок! ..... Скоро вже дно проб"ємо!!!! За що дискваліфікували?

 

виталий скрынский Хай би зразу Степана Бандеру з дерева стругали, і капище зробили б поруч, аби можна було треби приносити, щоб було як у нормальньому язичницькому райцентрі, а по бокам мотанки і дерев яний соловейко у людській зріст.

 

Andriy Volgin так єдиний ж кльовий проект з того списку був!

 

Руслан Потасюк Кльовий проект! Так тримати!

 

Сергій Штурхецький А чому дискваліхвікували?не відповідає принципам соцреалізму?

 

 Andriy Bozhyk єдиний реально цікавий пиоект людині-символу

 

Дежа Брют Прекрасний проект! Єдиний серед усіх тих бабайок-надгробків нормальний сучасний пам'ятник!

 

Наші новини у Telegram  

Радіо Трек: НОВИНИ

Микола Кульчинський Радіо Трек
Поширити в Facebook