Відпустка 2022: куди поїхати за кордон та чи нормально відчувати за це сором

Чому нам усім необхідний відпочинок?

В Україні літній туристичний сезон не відбувся. Звісно, під час повномасштабної війни це не так важливо, але зовсім списувати відпочинок з рахунків не варто.

Понад п'ять місяців люди живуть у стресі, виконують десятки нових для себе завдань, працюють понаднормово.

Відпочинок стає необхідністю, але дехто не може його собі дозволити через сором перед військовими, які цілодобово захищають Україну.

Як відпочити під час війни 

З 24 лютого люди заступили на цілодобову вахту, турбуючись про свою безпеку і вдень, і вночі. Графіки роботи та сну досі переривають повітряні тривоги, а праця все більше з задоволення перетворюється на необхідність через страх залишитися без грошей.

Кожен сам для себе вирішує, чи варто відпочивати і як саме. Це залежить від внутрішніх цінностей людини і можливостей. Треба знайти ті форми відпочинку, які «перезапустять» саме вас.

Найперше, що радить психологиня, — це позбутися почуття провини за бажання відпочити. 

Кожен може знайти свою комфортну форму відпочинку. Якщо є страх перед поїздкою за кордон, відпочивайте в Україні. Якщо є сором перед іншими і ви не готові сприймати негативні коментарі, публічно не показуйте світлини з відпочинку, не розповідайте про нього.

Аналізуючи стан українців протягом останніх п'яти місяців, психологиня радить саме зараз активно подумати над відпочинком. Як і про відпустку на морі чи в горах, так і про «вихідні тюленя» на дивані за серіалами.

Куди поїхати за кордон

Звісно, відпочинок можна організувати, не залишаючи країну. Однак туристичний сезон в Україні цьогоріч вкрай обмежений - діють заборони на купання у морі, відвідування лісів тощо. Інша справа — поїздка за кордон.

Зараз туристичні оператори пропонують десятки курортних країн, куди можуть поїхати наші громадяни. Найпопулярніші та найдоступніші за ціною — Туреччина, Хорватія, Болгарія, Чорногорія, Албанія, Італія, Греція. Тури підлаштували під умови воєнного часу, змінивши авіатрансфер на автобуси та потяги. Тому найперше, до чого треба підготуватися морально та фізично, — довга дорога.

Скільки орієнтовно годин займе дорога автобусом:

  • Албанія — 39 годин
  • Болгарія — 31 година
  • Італія — 30 годин
  • Туреччина (Анталія) — 39 годин
  • Туреччина (Стамбул) — 31 година
  • Чорногорія — 36 годин
  • Греція — 32 години

Загалом, при виборі туру треба враховувати, що ціни постійно коливаються. Зміни зазвичай не дуже суттєві, але якщо стежити за ними, то можна зекономити до 2-3% від ціни туру.

Основна ж вартість залежить від кількості днів, якості готелю, харчування тощо. Але в середньому непогана путівка коштуватиме від 15 тис. гривень, а то й дешевше.

На різних пабліках Чорногорія та Болгарія стартують в середньому від 10 тис. гривень за тиждень на людину, Греція — від 12 тис. гривень, Албанія й Туреччина — від 15 тис. гривень. А семиденний відпочинок в Італії обійдеться від 16 тис. гривень.

Зазвичай в ціну туру входять дорога, дворазове харчування, тризірковий готель та страховка. Але - завжди, а в умовах війни особливо - слід ретельно перевіряти перевізників і туроператора, уточнювати деталі, проговорювати ризики, такі як, до прикладу, затримка автобуса на кордоні або повернення коштів, якщо тур скасується.

Джерело: Новини Live

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook