Від тюрми до «Тьоті Рози» пролягало підземелля в м. Рівне?! (11 ФОТО)
Легенди нашого міста
Все-таки, праві були художники, які наполягали, що не Реальність впливає на Мистецтво, а навпаки – Мистецтво змінює і формує Реальність, підлаштовуючи її під себе.
Це особливо добре видно в Рівному.
Тут уже понад сто років вірять у «підземелля».
Усе через одну людину – російського (та українського) письменника Володимира Короленка, який написав був повість, дія якої відбувалася в Рівному.
Повість називалася «В дурном обществе», але мала й другу назву - «Дети подземелья».
Про ці «підземелля» було сказано, щоб нагнати трохи трагізму та привернути увагу публіки 19-го століття, але…
У Рівному 21-го століття цей міф неабияк розвинувся та окріп.
Міф про підземелля.
Редакція «Радіо Трек» якось оголосила навіть приз – 20 пляшок віскі тому або тим, хто знайде чи відкопає в Рівному підземний хід (довжиною в понад 20 м), прокладений до 20-го століття.
Щось, по чому могли реально ходити під землею.
До речі, саме про подібне говорять нині в дискусії, яка триває вже кілька днів поспіль у групі РОВНО/РІВНЕ.
Тут в центрі уваги будинок на перетині вулиць Соборної та Пушкіна.
Там, де до останнього часу було кафе «Тьотя Роза», а тепер діє VIP-кальянна «Dream House».
Почалося все з того, що відомий дослідник старовини Василий Гудзий розмістив три фото у групі «Старе місто. Рівне історичне»:
Старий будинок на розі вулиць Соборної та Пушкіна. Що ви про нього знаєте?
Хто не знає – переглядайте не таке наше далеке минуле, поки місцеві « реставратори» не створили з нього чергову шпаківню.
Репост цієї теми зробив Володимир Стратонов (до групи РОВНО/РІВНЕ). Далі – пішло-поїхало:
Єдуард Палецький Дуже таємничий будиночок. Чому він там з'явився? Для чого був виритий рукотворний яр правильної форми в цьому місці? Самі загадки...
Крім того, десь через цей яр в кінці 18 сторіччя проходив князівський шлях на Грабник, що позначено у Бургіньйона. Самі загадки....
Татьяна Остапович Там був штаб тюрми. З того будинку є підземні ходи в основну будівлю тюрми. Зараз ці ходи завалені. У мене є подруга, яка в тому будинку мешкає. Вона мені показувала це підземелля.
Єдуард Палецький Опишіть в двох словах, як виглядали ті підземелля?
Татьяна Остапович В одній з квартир того будинку живе моя подруга. Це підвал, чи льох,видно ,що дальше був якийсь хід, але на теперішній час він завалений
Єдуард Палецький Дякую, версія про сполучення тюрми з цим будинком все більше і більше набуває свідчень. Віктор Булига, ти це бачив?
Окремо звернемо увагу на відповідь кінорежисера і сценариста В. Булиги:
Віктор Булига Так, хід з цього будинку до в'язниці залишився. Колись його використовували офіцери, які працювали у тюрмі та жили у цьому будинку.
Цікаво, що він може мати сполучення з іншими ходами, адже є спогади єврея-кардіолога. який колись тікав звідти підземним ходом і вийшов десь у районі залізничного вокзалу.
Було б классно, якби вів і до інших. На сьогодні це єдина зачіпка.
Наш прогноз, що ніякого підземного ходу між тюрмою та «Тьотьою Розою» ніколи не було.
Це просто нелогічно будувати для якихось «тюремщиків» у Рівному підземний хід, аби вони ходили ним 50 м на роботу під землею, замість того, щоби пройти спокійно по землі.
Байка ж про єврея, який втік із тюрми підземним ходом, проповзши чи пройшовши навпомацки у темряві по ньому мало не 10 км, щоб виринути вже аж за Устею, біля залізничного вокзалу…
Треба дуже любити міфи та Короленка, аби вірити у подібні легенди.
Хоча...
Радіо Трек: НОВИНИ