Вчені відповіли, хто живе довше: «жайворонки» чи «сови»

Наші звички можуть зіграти з нами злий жарт

«Жайворонки» мають на 10% менший ризик передчасної смерті. А от на «сов» впливає їх погана звичка – сидіти допізна.

Дослідження провели в одному з університетів Чикаго, де впевнені, що людина повинна усвідомлювати наслідки свого способу життя. У дослідженнях брали участь понад 400 тисяч осіб, які самі визначали ким себе відчувають – «совою» чи «жайворонком».

За їх здоров’ям вчені стежили понад 6 років, і таки з’ясували, ризики передчасної смерті у «сов» вищі.

Вони ж мали загалом більше проблем зі здоров’ям. Наприклад удвічі вищі ризики психічних розладів, на 30% вищі ризики розвитку діабету, на 25% вищий ризик неврологічних проблем, на 23% вищий ризик шлунково-кишкових розладів і на 22% вищий ризик респіраторних захворювань.

Загалом люди які не лягають вчасно спати, мають більше можливостей для нездорового способу життя – вживати алкоголь, їсти нездорову їжу перед сном та інше.

Але найбільша проблема «сов» це необхідність підлаштовувати свій біологічний годинних під звичайний для решти світу режим: наприклад вчасно прокидатися аби відправити дітей до школи чи й самому не запізнитися на роботу тощо.

Тож найкраще, що можуть зробити «сови» у своєму житті – перейти на режим життя «жайворонків». Це цілком реально, якщо щодня лягати раніше спати бодай на 10 хвилин, і за місяць режим життя можна змінити.

Тим у кого режим «сови» пов'язаний з нічними змінами роботи, вчені радять дотримуватися режиму здорового харчування, практикувати помірну фізичну активність та не забувати про відпочинок.

Джерело: Патріоти України

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook