Рівнянин розгромив Судову реформу Порошенка (De Jure)

Жовтневі тези – до Дня Юриста

Валентин Дупак – рівнянин і за фахом Юрист.

Виглядає, що він також є прихильником Народного Руху.

У будь-якому випадку,  його аналіз проголосованої днями Судової реформи є достатньо стислим і чітким.

НА СПОЛОХ!

Коли правники, ще не відійшли від шокової терапії через пенсійну реформу в Україні, парламент проголосував за законопроект, на фоні, якого "диктаторські закони" папірєдніков на чолі із Портновим – просто дитяча забавка та прояв толерантності і свободи слова

ОСНОВНИМИ ЗМІНАМИ БУДУТЬ:

1. Судова влада де-факто перестає бути окремою гілкою влади, а переходить повністю під протекторат президента (ким би він не був), оскільки суддів ВСУ затверджує тепер саме він.


2. Судові повістки тепер будуть публікуватись на загал у мережі Інтернет (процес до кінця ще не узгоджений).


3. Вводиться поняття "залогу" при подачі позову, що ніби повинен компенсувати збитки відповідача у разі його перемоги (і, це у той час, коли переважна більшість співгромадян не в змозі оплатити новий грабіжницький судовий збір).

 

4. Дозвіл на участь сторін у судовому процесі у режимі відео конференції (це, до речі досить не погано).

 

5. Ініціатива щодо звуження кількості питань під час судового процесу сторонам до 10-ти із кожної сторони (цей брєд Я не взмозі навіть коментувати).

 

6. Терміни розслідування судових справ зменшаться до 3 і 6 місяців (це, теж мабуть не погано).

 

7. Закон запроваджує адвокатську монополію вже сьогодні (і це в той час, як Ваш покірний дописувач не в змозі отримати кляте посвідчення вже Н-ий місяць у зв'язку із непрацюючою Комісією адвокатури Рівненської області з травня місяця 2017 року).

 

8. Суд на свій розсуд може заборонити проводити відео фіксацію судового процесу, якщо це буде йому «заважати» розглядати справу.

 

9. Суд може не допустити до судової зали при відкритому судовому засіданні людей, якщо «відсутні вільні місця» (це в той час, коли у Рівненському міському суді 95% судових засідань проходять безпосередньо у кабінеті судді).

 

10. Суд не буде публічно виголошувати рішення по закритим судовим процесам (ну, тут вся надія на верховенство Конвенції по правам людини).

 

11. Суддя зможе окремо зустрічатись із кожною стороною справи, при чому фіксувати такі зустрічі – ЗАБОРОНЕНО (тут, ви собі можете уявити, що буде коїтись...).

 

12. Свідок не має права приймати участь у судовому процесі у режимі відео конференції за межами судової інстанції (з-за кордону наприклад).

 

13. Фактично анулюється презумпція винуватості чиновника у адміністративному судочинстві.

 

14. У кримінальному судочинстві оголошується повна монополія державних експертних центрів.

Це звичайно не все, мабуть багато чого проґавив, але й цієї інфи вже буде достатньо аби забити на сполох.

Важко жити у час змін та реформ, але ще важче жити у час дебільних і корупційних реформ

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook