Вакцини від сказу на Рівненщині немає

Найбільш напружена ситуація в області – протягом останніх двох років

Вже другий рік поспіль наша область не отримує достатню кількість доз вакцини, яку мали б закуповувати за кошти державного бюджету.

Про це повідомила лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Валентина Томицька.

Вона зазначила, що потреба Рівненського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України становить три тисячі доз вакцин. Однак торік у Рівненщину надійшло удвічі менше – 1600 доз. А вже цього року наша область отримала лише 60 доз вакцини від сказу. Це при тому, що для лікування однієї людини необхідно шість доз.

Частково працівникам Рівненського обласного лабораторного центру вдалося зберегти  невелику кількість вакцини від сказу, тому на початку 2016 року наша область мала 320 доз із необхідних трьох тисяч. Однак ця кількість доз із кожним місяцем стає все меншою, наголошує лікар-епідеміолог Валентина Томицька.

- Залишки. Лишилося десь може 120 доз, бо ж люди щеплюються. Це дуже мало (доз вакцин, - ред.), на область я маю на увазі. Але є дуже багато районів, які взагалі не мають ні одної дози або одну-дві. В той час, коли для одної людини потрібно шість доз. 

 

Вже другий рік в Україні немає вакцини. І ми оце протрималися до 2016 року. У 2015 році і позичали, і перепозичали, і як тільки могли, так викручувалися. Не було також у нас імуноглобуліну цілий 2015 рік.

Зауважимо, що 120 доз вакцин може забезпечити лише 20 хворих людей.

Водночас, лише з початку 2016 року на Рівненщині зафіксовано сім випадків захворювання на сказ серед тварин. Зокрема чотири скажені коти, дві собаки і одну куницю виявили у населених пунктах: Горбаків та Федорівка Гощанського району, Дермань Перша та Залісся Здолбунівського, Козлин Рівненського, Базальтове Костопільського та Привільне Дубенського районів.

Окрім того, на Рівненщині спостерігається ріст захворювання на сказ. Так, торік у нашій області зафіксовано 58 випадків сказу серед тварин, а у 2014 році - удвічі менше (лише 24).

Варто зазначити, що вакцину від сказу закуповує Міністерство охорони здоров'я України за кошти державного бюджету. Ще у листопаді 2015 року на офіційному сайті МОЗ було опубліковано «Роз’яснення МОЗ України щодо ситуації із забезпеченням регіонів вакцинами». МОЗ запевняє, що усвідомлює проблемну ситуацію, що склалася в Україні, однак відсутність ряду вакцин у регіонах пояснює недостатнім фінансуванням з бюджету, а також браком окремих вакцин на світовому ринку.

«Слід зазначити, що причиною дефіциту багатьох вакцин є, насамперед, недостатня кількість закупівель необхідних імунобіологічних препаратів в попередні роки, у тому числі і у 2014 році. Крім того, на світовому ринку існує брак окремих вакцин, що ускладнює сьогодні їхнє замовлення. Ще однією причиною труднощів є те, що у деяких препаратів закінчився термін дії реєстрації, а окремі види вакцин не зареєстровані в Україні, тому не можуть бути закуплені», – йдеться в повідомленні.

Тож, поки Міністерство охорони здоров'я не забезпечить Україну й, Рівненщину зокрема, вакциною від сказу, людям, яких вкусила скажена тварина, залишається власними силами шукати вакцину, закуповуючи її або в іншій області, або й сусідніх країнах.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook