В Україні процвітає інтернет-шахрайство. Як захиститися

Поради від кіберполіції

Як зазначають у кіберполіції, повідомлення про шахрайські дії в Інтернеті становлять 80% від усіх звернень громадян.

Загалом від початку року кіберполіція зареєструвала понад 32 тисячі звернень громадян. Найбільш розповсюдженими видами шахрайства у віртуальному просторі є продаж неіснуючих товарів, а також фішингові онлайн-магазини.

Найчастіше злодії ошукують громадян, продаючи неіснуючі товари на майданчиках оголошень або у соцмережах. Як правило, у таких випадках головна умова купівлі – повна передоплата за товар.

 

Ще одна поширена схема шахраїв – створення фішингових ресурсів, які ззовні схожі на популярні Інтернет-магазини. Сплачуючи на таких сайтах, покупець не лише залишається без бажаного товару, а й «передає» дані банківської картки аферисту.

Для безпечного онлайн-шопінгу кіберполіція радить:

- використовувати лише перевірені ресурси і переконуватися у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;

- не передавайте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та пін-код), адже працівники банку ніколи не запитують таку інформацію;

- зверніть увагу, що сайти, які приймають онлайн-платежі, мають бути захищеними, для цього в назві адреси вони мають містити https:// та значок «замочок».

У поліції рекомендують завжди використовувати післяплату, щоб унеможливити шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.

Крім цього, на сайті кіберполіції у розділі «Стоп фрауд» можна перевірити номер телефону, банківську картку та посилання на сумнівний сайт – можливо, шахраї вже внесені до бази кіберполіції.

За інформацією Департаменту кіберполіції Національної поліції України

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook