«Урок – 75 хв і без дзвінка на перерву»: фінська школа вразила головного освітянина Рівного
Він побував там минулого тижня
У Фінляндії провів минулий тиждень начальник міського управління освіти Рівного Богдан Турович. Чому туди їздив - пояснив Радіо Трек:
– Їздив туди під час своєї відпустки. Брав участь у навчальній програмі з інтенсивного вивчення англійської мови у Західнофінляндському коледжі.
Враженнями від фінської школи Богдан Турович поділився у соцмережі Фейсбук.
Зокрема, звернув увагу, найперше, на соцзахист школярів:
...у карантин навчання не проводиться, а харчування для дітей з соціально вразливих сімей організовано - просто у визначений час ти приходиш в школу забрати свій лоток з їжею.
...в перший день навчання в гімназії (10-11 класи) дають персональний ноутбук, який ти в останній день в гімназії можеш залишити для себе, заплативши лише його залишкову вартість.
...зошити, ручки, олівці і т. д. видають у гімназії безкоштовно.
Відзначив він і такі цікаві моменти фінської шкільної освіти:
- урок триває орієнтовно 75 хв.
- є дзвінок на урок, але нема на перерву - вчитель визначає сам, коли потрібно закінчувати урок
- уроки фізичного виховання проходять або в шкільному спортзалі, або міському басейні, льодовому катку, спорткомплексі чи стадіоні. Біля школи спортивної площадки нема.
- щоб навчатись в гімназії потрібно мати середній бал не менше 7 (за 10-бальною шкалою)
- якщо в тебе нижчий бал, а ти дужжжже хочеш навчатись в гімназії, то можна піти у «проміжний» десятий клас, підтягнути знання і бали, і наступного року стати повноцінним учнем гімназії
- навчання в початковій школі триває 6 років.
А ще він розповів, що у фінській школі
- директор і його заступники не ходять на перевірку уроків до вчителів
- за питання організації харчування, бухгалтерію, прибирання в школі, ремонти відповідає муніципальна влада і вони організовані централізовано
- директор гімназії може пів дня провести в в місцевих органах влади, просто спілкуючись з мером про школу чи заповнюючи табель, бо у вчителя змінилось навантаження
На питання, чи щось побачене може з'явитися у школах Рівного, Богдан Турович відповідає так:
– Будемо говорити, що можемо використати. Те, що залежить від місцевої влади, можна спробувати впровадити. А те, що регулюється на рівні держави, треба думати, чи можна змінити.
Радіо Трек: НОВИНИ