Українців масово позбавляють Допомоги 500+ у Польщі: Як не втратити виплату (ВІДЕО)

Жертвами нововведень від ZUS стають тисячі

Близько 150 мільйонів євро має отримати Польща від ЄС на підтримку українських біженців. Як повідомляє Ukrayina.pl, таким має бути лише перший транш допомоги від Брюсселю

Загалом Єврокомісія, начебто, планує витратити на облаштування та підтримку українських біженців у Європі близько 40 мільярдів євро.

Якщо таке станеться, то очевидно, що левову частку цих грошей зможе отримати саме Польща.

 

Та позаяк вказані гроші ще не надійшли, Польща почала забирати у біженців з України грошову допомогу 500+.

 

ZUS вже позбавив грошей 7 тисяч 700 українців.

Передбачається, що кількість таких «штрафників» збільшуватиметься, оскільки інституція отримала доступ до бази даних Прикордонної служби Польщі, де зафіксовані факти перетину кордону. Про це повідомляє dziennik.pl.

Крім того, у разі виникнення сумнівів, чи перебуває людина в Польщі, її можуть викликати до одного з офісів ZUS. Відмова у цьому вже може стати причиною позбавлення прав на соціальну допомогу.

Нагадаємо, що

Громадяни України, які прибули до Польщі, втікаючи від війни на батьківщині, могли раніше подавати заявки на отримання допомоги на дітей – по 500 зл. щомісяця та виплати по 12 тис зл на другу, третю і наступних новонароджених дітей.

 

Однак, багато хто не знає, що ці виплати можна втратити, якщо почати їздити до України частіше, ніж це дозволено. 

Yavp.pl підготував відео, в якому роз’яснюються вимоги щодо перебування українців з дітьми в Польщі та як не втрапити у халепу після виїзду й тривалої відсутності в країні.

Натисніть плей для перегляду

Якщо біженці перебувають за межами Польщі протягом тривалого часу, то втрачають право на отримання соцвиплат.

Тому від громадян України вимагають повідомляти про свій від’їзд.

 

Для цього треба самому з’явитися у відділення ZUS і написати заяву або подати її через власний профіль в електронній системі PUE ZUS.

 

Інакше доведеться повернути отриману допомогу з відсотками. Порушників можуть виявити навіть через кілька років, коли людина знову захоче перетнути польський кордон.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook