Українці купують землю частіше, ніж житло
Хоча до активності, яка спостерігалася до війни - ще не близько


Згідно з даними Міністерства юстиції, у 2024 році нотаріуси засвідчили 452 217 договорів купівлі-продажу нерухомості. Значна частина цих угод стосувалася земельних ділянок, що підкреслює стійкий інтерес до цього активу серед українців.
Земельні угоди домінують на ринку
За інформацією «Опендатабот», понад 60% усіх оформлених договорів стосувалися саме землі. Це у півтора раза більше, ніж кількість угод щодо квартир і будинків: 273 тисячі проти 178 тисяч.
Загалом кількість угод у сфері нерухомості зросла на 12% у порівнянні з 2023 роком. Проте ринок усе ще відстає на 28% від довоєнного рівня.
Динаміка купівлі-продажу
Кількість угод із землею за рік зросла на 18%, досягнувши 273 тисяч. Попри це, показник залишається на 11% нижчим, ніж у 2021 році, коли оформлювали 306 тисяч подібних договорів.
Натомість попит на житло відновлюється повільніше: кількість угод із квартирами та будинками зросла лише на 3% за рік. Поточний рівень купівлі-продажу такого майна залишається в 1,8 раза нижчим, ніж до початку повномасштабної війни.
Іпотека набирає обертів
Водночас зріс попит на іпотечні кредити: кількість оформлених іпотек зросла на 14%, сягнувши майже 13 тисяч. Основним рушієм цього зростання стала державна програма «єОселя», через яку було оформлено 70% усіх іпотечних договорів – близько 8,5 тисяч.
Попри поступове відновлення ринку, інвестиції у нерухомість усе ще здійснюються з обережністю. Основний інтерес зосереджений на землі, тоді як купівля житла відновлюється повільнішими темпами.
Джерело: 24 канал
Радіо Трек: НОВИНИ