Україна почала переговори з командою Трампа про зупинку війни з Росією, - WSJ

Єрмак та Умєров перебувають у США

Процес пішов?

Як повідомляє The Wall Street Journal (WSJ), українські посадовці високого рівня почали переговори з представниками нової адміністрацією Трампа, намагаючись зменшити широкі розбіжності щодо виходу на ті чи інші мирні домовленості – ще до того, як новообраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.

У середу представник президента України Володимира Зеленського зустрівся з Кітом Келлоггом, обраним Трампом на посаду спеціального посланника з питань Росії та України, і Майком Волтцом, новим радником з питань національної безпеки, який має вступити на посаду з приходом нової адміністрації у 2025 р.

Радники Трампа раніше обговорювали плани припинення вогню, які визнавали б захоплення Росією приблизно 20% території України і (на даному етапі) закривали б двері для вступу України до НАТО.

«Українці викладають свою максималістську позицію, вступаючи в можливі переговори», — каже Лучіан Кім, аналітик International Crisis Group.

 

«Насправді вони можуть визнати, що членство в НАТО не за горами. Але чому вони повинні визнавати це до початку переговорів?»

Власна позиція Келлога щодо переговорів та припинення війни має нюанси. Раніше він був (разом з деякими іншими членами команди Трампа) був за те, щоб призупинити поставки американської зброї в Україну, аби схилити Київ до мирних переговорів з Росією.

Цього ж тижня він навпаки сказав, що прискорення поставок зброї президентом Байденом посилює переговорну позицію Трампа з Москвою.

«Чим більше це робить адміністрація Байдена, тим більше відкривається можливість для обраного президента робити те, що він хоче», — сказав Келлог в інтерв’ю Fox News.

 

«Це все засновано на левериджі та важелях тиску. Президент це розуміє, і він збирається використовувати це на свою користь».

Після вступу на посаду Трамп прийматиме рішення про те, чи продовжувати допомогу США Києву. Офіційні особи Байдена кажуть, що прискорюють поставки зброї в Україну, але їм, мовляв, не вистачає часу, щоб повністю витратити решту 6,5 мільярдів доларів, які Пентагон схвалив для передачі  Україні у вигляді зброї та обладнання зі своїх запасів.

Залишається менше 1,5 місяці, і дехто припускає, що як мінімум 5 мільярдів доларів так і залишаться не використаними та не переданими Україні у вигляді необхідної ЗСУ зброї.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook