Україна готується до переходу на літній час: коли і куди крутити стрілки?

І чому ми досі це робимо

Попри всі дискусії щодо недоцільності двічі на рік крутити стрілки годинника, вже у наступну неділю, 27 березня, нам знову доведеться це зробити

Рівно о 03:00 стрілки треба перевести на годину вперед.

 

Однак пам’ятайте, що сучасна техніка зробить усе за вас – змінювати час у телефонах, на планшетах, комп’ютерах чи електронних годинниках не потрібно! 

Цікаво, що Єврокомісія ратує за скасування переходу на зимовий і літній час ще з 1996 року. Минулий рік мав стати останнім роком переведення стрілок годинника в Україні.

Утім, через те, що територією Євросоюзу проходять три часові пояси, а між окремими країнами-членами ЄС немає єдності – процес скасування загальмувався. Дати переходу зрушили до 2026 року.

Літній чи зимовий?

Так як географічно Україна досить протяжна, нам потрібен «часовий компроміс». Що це значить краще пояснити на прикладі

Якщо залишити зимовий час назавжди, то у Харкові літній схід сонця почнеться о 03:25, а темнітиме вже о 19:47. У результаті:

  • пів ночі буде занадто світло, а от робоча зміна у більшості людей завершиться вже по темряві;
  • протягом року люди втратять близько 120-200 «світлих» годин;
  • через ранні сутінки збільшиться кількість ДТП у вечірню годину-пік;
  • за оцінками психологів, зросте й кількість випадків депресії, адже через короткий світловий день гірше виробляються гормони.

А якщо залишити незмінним літній час, то в Ужгороді взимку схід буде лише о 09:20, а захід – о 17:38. Ситуація буде практично аналогічна.

Джерело: Пенсійний кур’єр

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook