У Рівному відкриють школу для дітей з синдромом Дауна

Адже на Рівненщині, за даними генетичного центру, налічується близько 400 таких дітей

Після досягнення дорослого віку діти з синдромом Дауна вимушені залишатися вдома і жити на пенсію з інвалідності, в той час, як могли б приносити користь суспільству і заробляти на себе, працюючи. Але нині в Україні, кажуть у громадській організації «Асоціація батьків дітей з особливими потребами», дуже мало професійно-технічних закладів, які б взяли на навчання дитину з синдромом Дауна. А школа профорієнтації для них є тільки одна – у Києві.

Тож батьки хворих дітей звернулися до влади Рівного. І вона виділила під школу профорієнтації для дітей з синдромом Дауна цокольне приміщення у малосімейці на вулиці Млинівській, 15, недалеко від "Рівнеобленерго".

Що це буде за школа – розповідає представник Асоціації батьків дітей з особливими потребами Алла Зімбіцька:

Там буде клас-кухня, де будуть вчитися готувати, сервірувати столи, буде зона кафе, де будуть вчитися обслуговувати клієнта. Буде клас побутового призначення, де будуть вчитися прасувати, прати. Буде обов’язково клас-офіс, де будуть вчитися працювати з технікою, принтером, ламінатором, брошурувальником. Крім цього, буде клас для індивідуальних занять з педагогом, психолог, логопед, реабілітолог.

За словами Алли Зімбіцької, після навчання у школі профіорєнтації діти з синдромом Дауна зможуть дати собі самі раду і, можливо, навіть знайдуть роботу. На заняття у школу діти ходитимуть кілька разів на тиждень. Вони нагадуватимуть не уроки, а гурткову діяльність. 

Нині на ремонт приміщення і придбання обладнання для школи потрібні кошти. Це близько 600-700 тисяч гривень. Тож Асоціація батьків дітей з особливими потребами оголосила збір коштів. Перші внески уже надійшли. Це 45 тисяч гривень. Але цього недостатньо. Тому батьки закликають усіх небайдужих підтримати їхню ідею фінансово.

Переказувати кошти можна

на рахунок у "Приватбанку"4149 6258 1086 6762 на ім’я Володимира Антоновича Майдана.

З питань іншої допомоги можна звертатися

до координатора соціального проекту Олени Загиней (068) 022 07 02.

Відкрити школу профорієнтації для дітей з синдромом Дауна планують 21 травня за умови, що вдасться зібрати кошти і зробити ремонт у приміщенні.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Мирослава Опанасик Радіо Трек
Поширити в Facebook