Рівненські судді поскаржились на кваліфікаційне оцінювання

Через важкість тестів деякі навіть звільняються

Оцінювання суддів передбачає здачу тестів та практики з права, проходження цілого комплексу психологіних тестів, а також співбесіду з Вищою кваліфікаційною комісією.

У чому ж власне проблема - розповіла суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненщини Олександра Жуковська, яка й сама нині проходить це оцінювання:

Насправді ведеться колосальна робота: ми без відриву від виконання своїх основних функцій зобов’язані вчитися, заповнювати анкети, таблиці, піднімати всі свої змінені та скасовані справи, відслідковувати їхню долю, вчити тести. І це тільки перший етап, далі – практична частина, де суддя за 5 годин «з нуля» повинен вирішити модельну справу. Після цього – проходження п’яти тестів та співбесіда з психологом. Потім увесь цей документ кладеться на стіл Вищій кваліфкомісії, яка ним уже оперує ним при проведенні співбесіди.

Служителі Феміди нарікають, що через велику кількість запитань психологічне тестування займає близько доби.

Ще однією проблемою є перенавантаження суддів, яких через «переатестацію» стає все менше. Так, п. Жуковська відзначає, що торік, при нормі навантаження 168 справ, вона розглянула майже в сім разів більше - 1119 справ.

Варто зазначити, що після проходження тестування

більш як півсотні суддів з усієї України виявилися такими, що не відповідають займаним посадам, а ще майже 70 – звільнилися за власним бажанням, аби взагалі не проходити кваліфікаційне оцінювання.

Нагадаємо, у зв’язку з проведенням судової реформи на Рівненщину чекає судовий колапс.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook