У Стокгольмі побудують «‎найбільше дерев’яне місто в світі»: через Потепління? (ФОТО/ВІДЕО)

Там буде чимало інновацій

Скандинавські студії Henning Larsen і White Arkitekter проєктують найбільший у світі дерев’яний житловий комплекс у світі. Про це пише Dezeen.

Stockholm Wood City побудують у стокгольмському районі Сікла. Забудовник Atrium Ljungberg назвав цей проєкт «найбільшим у світі дерев’яним містом».

Проект має назву Stockholm Wood City, проте навряд чи його можна буде вважати повноцінним містом, скоріше районом.

 

Відомо, що він буде розташований у столиці Швеції та буде зосереджене на житлових комплексах.

Утім, тут також будуть розташовані торгові площі, ресторани, офісні приміщення та громадські місця для зустрічей.

Передбачається, що будівлі матимуть кілька різних форм і висоту, проте всі вони будуть виконані в загальному дизайні, який відображає природну красу дерева.

Проект площею 250 тисяч квадратних метрів включає сім тисяч офісних приміщень і дві тисячі будинків.

Район буде містити елементи, пов’язані з природою, наприклад зелені дахи та великі вікна для природного освітлення, та створюватиме відчуття лісу.

Будинки будуть побудовані з вогнетривкого масиву деревини.

Окрім того, що деревина є матеріалом, який поглинає вуглець і є екологічнішим, ніж бетон, є й інші переваги будівництва міст з деревини, каже розробник.

Дерев’яна конструкція має суттєво менший вплив на клімат як на етапі будівництва, так і протягом усього життєвого циклу.

 

Крім того, Stockholm Wood City також матиме власне виробництво енергії.

Автори проекту зазначають, що для будівництва Stockholm Wood City будуть використані лише екологічно чисті будівельні матеріали.

Крім того, район скоротить свій вуглецевий слід шляхом сонячних панелей на дахах будинків, які будуть підключені до батарей і знизять споживання електроенергії.

Також передбачається, що на дахах і терасах будівель висадять достатню кількість зелені.

Будівництво почнеться в 2025 році, а перші будівлі планується завершити в 2027.

Автори проекту також зазначають, що багато хто скептично ставиться до проекту через те, що дерев'яні будови можуть стати небезпечною пасткою в разі пожежі.

Однак розробники зазначають, що сучасна інженерна деревина сильно відрізняється від традиційного дерев'яного каркаса.

 

Численні дослідження показують, що такі продукти, як крос-клеєна деревина та клеєна деревина, чудово працюють під час пожежі.

Наприклад, дерев'яна вежа-рекордсмен Mjøstårnet була спроектована так, що навіть у разі виходу з ладу всіх пожежних спринклерів будь-який вогонь згасне самостійно, без втручання людини.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook