У програмі від ООН – зміни: отримати по 6600 грн зможуть більше людей

Тепер на гроші можуть претендувати не тільки ВПО, перелік категорій отримувачів змінили

У межах програми допомоги постраждалим від війни українцям УВКБ ОНН розширює категорії людей, які можуть претендувати на ці виплати. Про це повідомили у благодійному фонді «Право на захист» - це офіційний партнер зі збору даних на грошову допомогу.

Фінансову допомогу тепер можуть отримати не лише вразливі ВПО, як було раніше, а й постраждалі від воєнних дій у певних регіонах, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).

Йдеться про 2200 грн на місяць на людину протягом 3-х місяців.

Претендувати на допомогу тепер можуть:

Переселенці, які перемістилися після 24.02.22.

Особи, які не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська та Чернігівська.

Українці, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.

При цьому є певні умови:

  • претенденти повинні мати дохід не більше за 5400 грн на місяць на особу;
  • не отримувати до цього допомогу від інших міжнародних організацій.

Крім того, особи мають відповідати одній із таких категорій вразливості:

  • Родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше).
  • Родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років.
  • Родини з однією або кількома особами, які мають інвалідність, хронічні захворювання чи особливі потреби.
  • Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Яку інформацію потрібно надати:

  • ПІБ згідно з документом, що посвідчує особу.
  • Місце та дата народження, номер телефону (на який вам надійде смс про надходження коштів!).
  • Податковий номер.
  • Свідоцтво про народження дітей (за наявності).
  • Номер банківської картки (картки «єПідтримка» не підходять).
  • Будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

Для реєстрації даних повинні бути присутні всі члени родини. Для сімей, членами яких є маломобільні люди, які не можуть прибути до пункту реєстрації, допускається реєстрація за оригіналами документів (за умови надання медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я).

 

Куди звертатися для отримання допомоги?

У кожній області є власні пункти реєстрації. Крім цього, для кожної області створено телеграм-канал, на якому можна відстежувати інформацію щодо роботи виїзних груп реєстрації, які можуть прибути у різні населені пункти.

Адреси пунктів збору даних на сайті фонду «Право на захист». Перелік буде доповнюватися у міру відкриття нових пунктів реєстрації.

Джерело: ТСН

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook