У Нацбанку пояснили, що відбувається з курсом долара: впливають 4 чинники
У Нацбанку пояснили, що відбувається з курсом долара
На початку травня в Україні зміцнився курс гривні.
Сталося це через завдяки чотирьом головним факторам. Про це в ефірі телеканалу Україна 24 сказав заступник голови Ради Нацбанку України Василь Фурман.
– Це насамперед зростання цін на сировинних ринках, з одного боку, хоча, з іншого боку, треба говорити про те, що у нас збільшується імпортна складова...
Другий фактор, чому гривня посилюється – це продаж українцями долара. Сумарно з початку року було продано більш ніж на мільярд доларів.
Третій фактор – це нерезиденти, попит на внутрішні облігації державної позики...
Є ще четвертий фактор – ситуативний, – пояснив Василь Фурман.
Він додав, що на початку травня гривня значно посилювалася і через те, що підприємства платили податки. Також експортери продавали долар і закінчився період виплати дивідендів українськими компаніями, власниками яких є закордонні материнські компанії.
Минулий тиждень закінчився падінням курсу долара на міжбанківському валютному ринку. Зокрема, 11 червня міжбанк відкрився зниженням долара до 27,10 гривень, але протягом дня падіння прискорилося і міжбанк закрився доларом по 27,04.
Що стосується євро, то ця валюта продемонструвала ще більше падіння – до 32,76 гривні за євро. У порівнянні з попереднім банківським днем падіння склало 27 копійок.
Минулого тижня Кабінет міністрів подав до Верховної ради бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. Документ, зокрема, містить прогноз курсу гривні до долара в наступні роки.
Уряд вважає, що у 2021 році курс гривні до долара залишатиметься відносно стабільним – на рівні 28 гривень за долар. У 2022 році курс в середньому складе 28,6 гривні за долар, у 2023 році – 28,8 гривні за долар, у 2024 році – 29,2 гривні за долар.
За підсумками травня гривня зміцнилася на 1%. Курс долара минулого місяця знизився через те, що на валютному ринку пропозиція перевищувала попит.
Джерело: Главком
Радіо Трек: НОВИНИ