«Біле сонце пустелі у Рівному». Кіно і туркмени (6 ФОТО)

Чи будуть ще бійки в НУВГП?

У Рівному, в одному із гуртожитків НУВГП у квітні сталася бійка: кілька туркменів побили українців.

В принципі, не така вже велика справа – бійки між молодими хлопцями, але якщо подивитися матеріали, то виглядає, що ми маємо у нас в Рівному певну проблему саме зі студентами із Туркменістану.

Загалом у НУВГП навчається близько 200 студентів-іноземців. Є й африканці, з якими проблем начебто ні в кого не виникає. Студентів із Туркменістану найбільше: близько 40. І от з ними не все так добре.

Подивіться відео. Зверніть увагу на наших хлопців. Що підкаже вам інтуїція – чи говорять вони правду?

Отже, Максим Тушич  із Дубровиці – студент другого курсу НУВГП за  спеціальностю "архітектура". Хлопцю 20 років. Його батько Сергій Тушич каже:

- Старший наш син — вчитель музики і організатор музичного гурту. Молодший – змалку привчений до дисципліни, не терпить бардаку і брехні. Усі в Дубровиці дивуються, як наш спокійний Максим міг стати учасником бійки. Бо знають нас, як нормальну порядну родину.

Сам Максим розповідає, що конфлікти із третьокурсниками-туркменами виникали у нього й раніше.

Торік якось я  був в гостях у дівчини-українки. Потім, коли я вже виходив, у кімнату заглянули туркмени.  А через якийсь час дівчина у сльозах забігла до мене у кімнату.

 

Сказала, що туркмени хотіли її згвалтувати.

 

Бійка розпочалася тому, що дівчина залишилася у нашій кімнаті, а туркменам не сподобалося, що я став на її захист. Тоді ще постраждав випадковий свідок бійки - старший за мене на рік студент Роман Нечипорук.

Його вдарили так, що він впав зі сходів і потім лежав у лікарні зі струсом мозку. Чи порушували тоді кримінальну справу через це — не знаю. Але туркменів і до цього й після цього частенько бачили у гуртожитку п'яними.

Цього ж разу, в середині квітня, за інформацією відділу комунікацїі головного управління поліції Рівненщини,

туркменам, які повернулися звідкись під ранок у гуртожиток напідпитку, не сподобалося  те, що Максим зробив їм зауваження з приводу того, що вони занадто гучно слухали музику. Ось вони й пустили у хід кулаки.

Як згадує Максим

Я вийшов і спокійно зробив одному з них зауваження. Сказав, щоб виключив музику, бо люди сплять. Він нічого не сказав, але побіг і покликав своїх, які вже на мене й напали.

Максим Тушич каже, що іноземців, які напали на нього, було п'ятеро. А йому на підмогу прийшло ще двоє українців. Усі троє отримали травми. Втім, якщо захисники Максима відбулися саднами та синцями, то у нього самого була скальпована рана голови, яку довелося медикам зашивати.

Через це хлопець кілька днів провів у лікарні і після цього ще перебував два тижні на лікарняному. Жоден з туркменів після бійки до медиків за допомогою не звертався. 

Поспілкуватися з ними, щоб почути їхню версію подій, не вдалося. В університеті контактів туркменів не дають. Їх оперативно виселили з гуртожитку, але не всіх.

Не всіх, хто брав участь у бійці. Деякі потім сказали, що там не були, але всі знають, що вони брали у тому участь.

 

Цікаво, що за нашими даними до туркменів, яких виселили з гуртожитку, приїжджав посол Туркменістану і забрав їх до Києва.

Там їх готують до депортації.

Тобто, якщо мислити логічно: туркменських студентів виселили, а тепер ще й готують до депортації, то виходить, що ніхто – ні керівництво НУВГП, ні посольство Туркменістану

не сумніваються у провині туркменів, які зчинили бійку.

Ми намагалися переговорити на цю тему з керівництвом НУВГП, однак,  нас усі скеровували до проректора Олега Лагоднюка, який нині є у відпустці, і без якого ніхто нічого коментувати нам не наважувався.

А тут, окрім усього іншого, цікаво з’ясувати – скільки платять за навчання туркмени? Хто за них платить?  

Чи може бути, наприклад, що, знаючи – скільки за них заплачено, туркменські студенти починають відчувати певну безкарність?

Але чому тоді такого не відбувається з африканцями, приміром, з якими усі студенти кажуть, що мають дуже гарні стосунки?

Тим часом Максим Тушич уже пройшов судово-медичну експертизу, яка має встановити ступінь важкості ушкоджень і чекає на її результати.

Батько потерпілого розповів, що іноземці уже просили пробачити їх, навіть пропонували гроші. Але Сергій Тушич не збирається їх пробачати. Каже, що добиватиметься справедливого законного покарання:

- Не хочу, щоб від кулаків туркменів страждали інші діти.

Далі буде...

Богдана ЛЯЩУК та М. Кульчинський

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook