Так роблять британці: як позбутися молі на кухні та у шафі

Є хитрощі, які вам допоможуть

Міль – часта проблема господинь. Ці крилаті мушки здатні зіпсувати увесь ваш запас крупів, а потім перейдуть до натуральних волокон штор, одягу та килимів.

Якщо ви помітили дорослих особин, значить личинки ховаються десь у темних кутках.

Щоб позбутися молі, ентомолог з університету Кентуккі Майкл Поттер радить випрати або здати в хімчистку одяг, щоб вбити яйця і личинки.

Температура при пранні має бути висока — приблизно 55 градусів за Цельсієм.

Також варто зробити гарячу обробку підлоги та інших поверхонь. Найкраще для цього підійде парова щітка.Також треба не забути обробити вентиляційні шахти.

Це допоможе позбутися личинок і речовин, які можуть спричинити майбутнє зараження.

Для того, щоб позбутися молі на кухні, можна застосувати аромати, які не подобаються цьому шкіднику, зокрема, оцет, гвоздику або цитрусові.

Зокрема, скляні місткості і кухонні шафи варто протерти розчином з води та оцту у пропорції 1:1, також можна додати гвоздичного чи цитрусового масла або нагрітого оцту.

Висушену гвоздику можна покласти на кухонних поличках, також можна використовувати шкірку з апельсинів чи інших цитрусових.

Не любить харчова міль також запаху деяких трав, наприклад, полину, лаванди чи розмарину.

Можна також покласти на кухонні полички шматочки господарського мила, аромат якого відлякує шкідників.

До банок з крупою експерти радять покласти часник.

Ще один ефективний засіб — лавровий лист. Він пригнічує комаху своїм стійким запахом. Водночас можна використовувати як свіжий, так і засушений лавровий лист. Тому після обробляння всіх поверхонь від харчової молі на поличках розкласти мішечки з лавровим листком.

Але краще запобігати зараженню — підтримуючи чистоту на кухні і в гардеробі.

Джерело: fakty

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook