Скільки видів кліщів є на Рівненщині та як не «підхопити» небезпечну комаху

Де краще не ходити

Щоб підхопити кліща, не потрібно їхати далеко у хащі, можна просто вийти на звичайний міський газон, де вони роблять засідки й чекають на свою жертву.

У Рівненській області зафіксували 6 видів іксодових кліщів. Вони кровосисні й потенційно небезпечні, адже є переносниками багатьох небезпечних інфекційних і паразитарних хвороб. У Рівному найчастіше зустрічаються 2 види цих комах.

Найбільша ймовірність підхопити кліща є у районі озера Басів Кут, у сквері біля Пагорба Слави. Позитивні знахідки також були у парку Шевченка, скверах Просвіти, Ювілейному, Текстильнику, біля Палацу дітей та молоді та Гідропарку.

 

Тим часом не виявили кліщів у сквері на вулиці Князя Романа та на Лебединці.

Варто зазначити, що ці показники можуть швидко змінюватись залежно від погодних умов, міграції паразитів, стану добробуту території.

Присмоктатись до людини кліщі можуть не лише під час перебування на природі, а й після повернення додому, адже їх легко занести з квітами, грибами, на одязі та тваринах.

Якщо з тварини, що пробігала повз вашу ділянку, відпала сита запліднена самка кліща, можете очікувати виплодок з 200-300 потенційних кровопивців.

 

Зоною ризику зустрічі з кліщами є й околиці міста, що межують з полями, луками, чагарниками, де часто здійснюється вигул домашніх тварин й наявне високе кліщове навантаження, – зауважили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Щоб не підхопити кліща на вулиці, варто пам’ятати про відповідний одяг і головний убір, які повинні тісно прилягати до тіла. Крім того, потурбуйтеся про домашнє подвір’я. Приберіть рослинні зарослі, чагарники, які є основними місцями засідок небезпечних членистоногих.

Що робити у разі виявлення у себе на тілі кліща?

Його не можна виривати, тиснути, заливати олійними чи спиртовими речовинами, а потрібно якомога швидше видалити, безпечніше це зробити в медичному закладі з подальшою консультацією інфекціоніста стосовно алгоритму дій щодо запобігання Лайм-бореліозу, кліщового енцефаліту та інших інфекційних захворювань.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook