Скільки грошей українцям потрібно віддати з місячної зарплати, щоб не бідувати на старості

Так роблять за кордоном, але для українців це забагато

З 2023 року в Україні мають намір запровадити систему обов'язкових накопичувальних пенсій. За всіх офіційно працюючих громадян сплачуватимуть внески до накопичувального пенсійного фонду.

Гроші надходитимуть із трьох джерел:

  • від роботодавця;
  • від держави;
  • від працівника.

Сума внесків від роботодавця і держави, які планують відраховувати на накопичувальні рахунки, становить 4% від зарплати, повідомила заступниця міністра соцполітики Дарія Марчак.

Відомо, що майбутня система пенсійних виплат в Україні базуватиметься на пенсіях із двох джерел: солідарного Пенсійного фонду, з якого зараз сплачують пенсії зараз, та пенсії, яку кожен назбирає собі сам.

При цьому солідарна система зможе НАДАЛІ забезпечити громадянам лише найскромніший мінімум.

Як каже Дарія Марчак:

- У міжнародній практиці вважається, що добрим результатом накопичувальної пенсійної системи є те, коли вона дає додатково до солідарної пенсійної системи хоча б 12-15% від зарплати, а краще вище.

Тобто:

  • Якщо ви, наприклад, отримуєте номінальну зарплату в розмірі 10 000 гривень, то варто було б щомісяця віддавати в накопичувальний фонд близько 1 500 гривень.
  • А якщо до цього додати ще й існуючий ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового податку, то вийде 34,5% податку із зарплати.
  • Так, працівник, якому нараховано зарплату у 10 000 гривень, фактично отримуватиме на руки лише 6 550.

Джерело: Today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook