Скасують 8 березня, 1 травня і 9 травня? ВРУ зареєструвала проєкт змін у Кодекс України

Які свята пропонується запровадити натомість

У Парламент внесено Проєкт Закону «про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят».

Цей законопроєкт зі сфери «соціальної політики» було зареєстровано групою депутатів ВРУ 13 лютого.

Коли будуть відповідне питання розглядати, невідомо, але його цілком можуть провести за прискореною процедурою, позаяк подавали законопроект представники всіх ключових фракцій.

Цим законопроєктом мають намір внести такі зміни:

  • 25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки;
  • 9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;
  • Друга неділя травня – День матері.

 

ДЕТАЛІ

У пояснювальній записці до законопроєкту можна прочитати:

«Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – Російською Федерацією.

 

Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав'язаними традиціями минулої спадщини»

Крім того, нардепи зазначають:

«Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий «Міжнародний жіночий день», встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль і місце жінок.

 

Його впроваджено за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в росії 1917 року.

 

На противагу вважаємо більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого.

 

Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня».

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook