Сільський голова зможе вручати повістки? Юрист зробив гучну заяву

Фахівці з права називають це своєрідною «грою слів»

Новий законопроєкт про мобілізацію дещо змінив позиції сільських, селищних і міських рад у питанні вручення повісток

Детальніше про нововведення розповів юрист Сергій Савинський, передає РБК-Україна. 

За його словами, раніше в законодавстві було відображено, що селищні та інші ради сприяють проведенню призову та веденню військового обліку, а зараз вони забезпечують цей процес.

- Очевидно, що тепер вони здійснюють більший вплив. Своєю чергою в законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки. Такого не передбачено, - пояснює Савинський.

Він додає, що згідно з новим законопроєктом вручення повісток у місцевих органах самоврядування повинен відбуватися так:

  • ТЦК надсилають списки по територіальних громадах;
  • органи самоврядування підтверджують чи спростовують, що в їхньому населеному пункті проживають певні особи;
  • якщо особа живе за адресою, працівник ради з поліцейським і працівником ТЦК їдуть за вказаною адресою та вручають повістку. 

- Фактично це й так відбувається. Працівники сільських, селищних і міських рад будуть забезпечувати облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов'язаних проживає за фактичною адресою. Можливо, це трохи змінить свою форму виконання, - каже юрист.

Якщо військовозобов'язаний нещодавно переїхав до населеного пункту, він повинен протягом семи днів стати на облік у місцевому ТЦК. Про це також ідеться в новому законопроєкті.

У зворотному випадку це буде вважатися порушенням правил військового обліку. Тоді до порушника застосовують штраф розміром 850 гривень.

Важливо: ця норма законопроєкту не дає очільникам місцевих рад права роздавати повістки.

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook