Що та як читати дітям під час війни - поради експертки

Як заспокоїти дитину книжкою

Діти страждають під час війни, навіть якщо перебувають у безпечних зонах. Їм важко зрозуміти, чому життя так різко змінилося. Навіть дорослим нелегко звикнути, що у містах гудуть сирени і треба багато часу проводити в укриттях.

Саме діти — це наше майбутнє. Тож зараз від кожного з нас залежить, яким воно буде. Дитину можна заспокоїти, читаючи їй.

Роздумами про те, що та як читати діткам під час війни, поділилась письменниця Жанна Хома

Казка — важлива частина комунікації матері з дитиною

Голос матері заспокоює, знімає напругу, викликає довіру. Не важливо, чи ви читаєте дитині книжку, чи розповідаєте історію усно — говоріть повільно, лагідно, з інтонацією.

- Якщо у вас є змога, то залучайте дитину до створення казки — це допоможе піймати важливі моменти, що турбують дитя, і разом знайти рішення - радить Жанна Хома. - Також можна залучати персонажів — улюблені іграшки дитини цілком підійдуть на цю роль. Завдяки такій комунікації, ви зможете більше дізнатись про дитячі страхи та потреби.

Якщо дитина просить прочитати одну й ту саму казку з десяток разів — не відмовляйте.

Це свідчить, що дитина не змогла ще повністю прожити й осмислити сюжет, який її наразі хвилює. Дозвольте їй прожити емоції стільки разів, скільки їй потрібно, аби засвоїти урок чи закріпити поведінку, що сприяє в сюжеті розв’язанню проблеми.

Підбираючи казкові історії чи книжки, звертайте увагу на сюжет та вік, для якого рекомендована відповідна книжка. 

Терапевтичні та повчальні казки також на часі

- Особливо, якщо ці історії стосуються безпеки. Казка - ідеальний спосіб у ненав’язливій формі розповісти про те, як поводитись під час повітряної тривоги, що робити, якщо загубився, чому не можна підіймати незнайомі предмети із землі, - радить Жанна Хома.

Якщо складно чи неможливо знайти такі книжки в паперовому вигляді, можна пошукати актуальну інформацію в електронному форматі.

Зараз деякі українські видавництва надали вільний доступ до дитячих книжок в PDF, тож там можна підібрати гарні українські видання, зважаючи на вік і вподобання дитини.

Аудіоказки можна прослухати в безоплатних українських аудіододатках, зокрема в мобільному додатку «Казки дитинства». Також варто звернути увагу на дитячу періодику, яка щомісяця оновлюється. Саме там з блискавичною швидкістю зʼявляються казки й ігри на актуальні теми.

Зокрема, у патріотичному спецвипуску журналу “Чарівний ліхтарик”, який наразі готується до друку за підтримки небайдужих українців з усього світу, можна знайти й поради від ДСНС, і повчальну казку про улюбленця всіх дітлахів – собаку Патрона, і карту квітучої України, і безліч патріотичних ігор, віршів і пісень, які можна вивчити разом з дітьми.

Читайте дітям українською та розповідайте про нашу країну, її історію, державні символи. Адже Україна житиме, поки ми виховуємо маленьких українців!

Джерело: Varosh

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook