Що робити, якщо надіслали повістку чоловікові, який за кордоном
Відповідь юристки
В Україні з кінця 2022 року діють нові правила військового обліку. В одному з пунктів йдеться про військовозобов'язаних українців, які виїхали з країни. Однак повістку все одно можуть надіслати громадянину, який наразі перебуває за кордоном.
Адвокатка та юристка Ario Law Firm Надія Грищенко розповіла, як діяти у такому випадку.
Як пояснила експертка, існують певні правила вручення та отримання повісток. Наприклад, цей документ мають вручити особисто особі, яку викликають до ТЦК.
— Тому, якщо людина за кордоном, ніхто окрім неї самої отримати повістку не зможе, – сказала Грищенко.
До того ж військовозобов'язаному потрібно ознайомитися та підписати вручений йому документ. Саме підпис засвідчує те, що громадянин отримав повістку і зобов'язався до ТЦК у вказаний час. Але якщо особа перебуває за кордоном, вона фізично не може отримати повістку та розписатися у документі.
— За отримання повістки військовозобов’язана особа розписується в розписці (корінець до повістки) і заповнює дату, коли вона отримала таку повістку, – підкреслила адвокатка.
Якщо повістку видадуть комусь із родичів військовозобов’язаного, вони мають пояснити, що особа перебуває за кордоном та повернутися не зможе. Повістка має бути вручена особисто під підпис військовозобов'язаного, її не можна передавати через членів сім’ї, родичів або друзів.
Важливо також, аби військовозобов'язаний дотримувався певних правил перед виїздом за кордон. Йдеться про те, що громадянин попередив ТЦК про свій від'їзд з України.
— Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату не має, – пояснила Надія Грищенко.
Радіо Трек: НОВИНИ