Що посадити на ділянці з лужним ґрунтом: агрономи розповіли, що там добре буде рости
Така земля має слабку поживну цінність, розвиватися в ній рослинам дуже складно
Головний мінус лужних ґрунтів (з кислотністю понад 7) у тому, що деякі рослини у ньому просто не можуть засвоювати залізо, магній та цинк. Від цього вони слабшають і починають страждати від хлорозу
Лужні ґрунти мають слабку поживну цінність і дуже піддатливі до висихання. У них низька повітропроникність, у вологому стані вони стають в'язкими, а висихаючи, покриваються твердою кіркою, через що до коріння рослин не надходить повітря, і вони слабшають.
Однак є культури, які добре ростуть на таких ділянках і тішать прекрасним урожаєм.
Як визначити, що ґрунт лужний?
Є перелік рослин-індикаторів, які вказують на низьку кислотність ґрунту:
- люцерна посівна;
- льонок;
- деревій;
- полин;
- фіалка польова.
Визначити кислотність ґрунту можна і за допомогою простого досліду: на землю слід вилити чайну ложку оцту (9%). У разі відсутності реакції – ґрунт кислий. А от поява рясної піни сигналізує про лужну землю. Невелика кількість піни вказує на нейтральний рівень кислотності.
Що посадити на лужному ґрунті
Кальцефілами називають рослини, які люблять лужний ґрунт. Їх не так багато, як любителів нейтрального чи кислого середовища, але загалом вибрати є з чого.
Серед них є дерева, чагарники, квіти. Наприклад, у лужному ґрунті відмінно ростуть високорослі декоративні сливи, слива біла та японська.
Також на такій ділянці також можна посадити тис ягідний та європейський, горобину або церцис.
На ґрунті з високою кислотністю (більше 7,5) можна вирощувати такі чагарники:
- гібіскус;
- спірею;
- кизильник;
- чубушник.
Із квітів також є вибір. Наприклад, ділянку можна прикрасити адонісом, морозником, гірським волошкам, ломикаменю або гіпсофілом.
Радіо Трек: НОВИНИ