Що не можна робити у домі, щоб не накликати бідність та невдачі: народні прикмети

Дуже багато повір'їв і забобонів у наших предків були пов'язані з домом

Предки вірили, що будівництво хати варто розпочинати на тому місці, яке обере собі для відпочинку худоба або там, де розташований мурашник. 

Під першу цеглину будинку, що будується, потрібно покласти паперову купюру. Тоді буде завжди стабільність і достаток у домі.

При будівництві нового будинку в кутку даху робили маленький отвір. Вважали, що через нього виходитимуть все сварки і нещастя.

Як захищали дім від зла

Одним із найбільш священних та містичних місць у домі вважали поріг. Він був символом межі і оберегом від злих духів.

Тому предки вірили, що не можна стояти на порозі, інакше можна впустити злих духів у хату. Через поріг не віталися, не передавали речі,  бо тоді  вони ніколи більше не повернуться назад.

Щоб уберегти себе від духіів, на дверях малювали хрест, а зверху над одвірком вішали підкову, вишитий рушник та перехрещений пучок засушених трав. 

Існував звичай кланятися порогу, ударяти труною о поріг, таким чином віддавали честь пращурам. 

Іншою межею між хатою і світом було вікно. Коли хтось помирав, то вікна і двері відчиняли навстіж, щоб душа могла вилетіти з дому. Потягом сорока днів для душі на підвіконня ставили воду й запалювали свічки. 

Вірили, що після 40 днів душі померлих можуть прийти до хати і стати за вікном. Саме тому з вікна не можна було плювати, виливати помиї чи випускати кота. 

Як залучали у дім багатство

Звичка виносити у вечірній час сміття з дому або замітати підлогу призведе до бідності. Тому після заходу сонця ніколи нічого не викидали із будинку.

 Щоб у домі завжди водилися гроші і був достаток, віника ставили мітлою догори. Окрім залучення багатства, це захищало будинок від злих сил. Також, вірили, наші предки, не можна, щоб у домі було більше одного віника.

Не можна класти гроші на стіл - будуть збитки і грошові втрати.

Щоб гроші у домі примножувались, обов'язково свої збереження клали у красивий гаманець. На великі свята вранці купюри перераховували.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Поширити в Facebook