Санкції не працювали? Відомо, звідки у росіян ракети і як вони їх виробляють за умов ізоляції (ФОТО)
Наприклад, в «Іскандері» та «Кинджалі» використовують понад 100 імпортних деталей
Міністр оборони України Олексій Рєзніков напередодні масованого обстрілу України розповів, що в росіян залишилося 8000 одиниць зенітних ракет С-300. Окупанти їх активно використовують для обстрілу українських міст. З цього арсеналу до середи було випущено 1020 ракет.
Скільки і яких ракет росіяни змогли випустити з 24 лютого і чому це стало можливим, попри санкції, які діють проти російського ВПК з 2014 року?
Рекордсменом з випуску виявилася ракета Х-35, яка є протикорабельною зброєю, але також часто використовується і проти українських міст – 504 ракети з наявних 860. Цікаво, що 360 з них були зроблені вже з початку відкритої агресії росії проти України.
Ракета Х-101 – одна з найновіших і найдорожчих крилатих ракет на росії, яку почали виробляти з 2013 року. З початку відкритої агресії ВПК росії виробив 120 ракет.
Як стверджують російські ЗМІ, у виробництві ракет використали виключно з російські комплектувальні. Водночас за даними українських ЗМІ, бортовий комп’ютер крилатої ракети Х-101, що використовується росією, складається з 35 мікросхем, які виготовили в США.
Якщо ж імпортні комплектувальні дійсно є, то це означає, що росія змогла знайти спосіб обійти санкції. Про це ще в серпні повідомляли експерти з Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень Великої Британії, які виявили 450 видів імпортних комплектувальних у 27 зразках російської зброї.
Покупки після 2014 року могли проводити на чорному ринку або через посередників. Серед останніх явно були гонконзькі фірми. Наприклад, у червні 2022 року Мінфін США наклав санкції на трьох осіб і гонконзьку компанію EMC Sud Limited, яка була частиною таємної мережі закупівель, пов’язаної з росією.
«Калібр», «Кинжал» та «Іскандер» – ніщо без імпорту комплектувальних?
В «Іскандері» та «Кинджалі» використовують 133 імпортних деталі, замінити які просто нічим.
Відомо, що після вторгнення у лютому на росії змогли зробити 120 «Калібрів» та 48 «Іскандерів», що явно говорить про наявність схеми із таємної закупівлі комплектувальних за кордоном через посередників.
Щоправда, у випадку з ракетою «Кинжал», яка на 70% складається з імпортних комплектувальних, цифри виробництва значно скромніші – всього 16 одиниць, тобто налагодити схему закупівель комплектувальних для них окупантам не вдалося.
Джерело: Телеграф
Радіо Трек: НОВИНИ